3 sprawdzone sposoby na piękne dłonie

0

Ręce pokrywa cienka skóra, w której znajduje się niewiele chroniących ją gruczołów łojowych. Dodatkowo, codziennie osłabiają ją detergenty, kurz, a nawet woda i mydło. Jak zatem pielęgnować dłonie, by zawsze były zadbane i piękne?

Unikaj kontaktu z chemią

Kluczową kwestią w pielęgnacji  dłoni jest ochrona przed wpływem substancji chemicznych. Warto zwracać uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie większych porządków, ale również każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Dłonie mają kontakt z wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w detergentach. W następstwie stają się suche, a paznokcie zaczynają się łamać. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnym składem.

Satin-HandsPamiętaj o regularnym peelingu

Podstawą w pielęgnacji skóry powinien być peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie może wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu skóra dłoni wygląda zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji dłoni, trzeba zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt, zawierający składniki, które w naturalny sposób, nawilżą ciało, np. masło shea, które regeneruje nawet bardzo przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera też w swoim składzie wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Dzięki temu krem Satin Hands nawilża dłonie, utrzymując przy tym odpowiednią barierę lipidową naskórka. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu, można na noc nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. Dzięki temu rano obudzimy się z delikatną, gładką i doskonale nawilżoną skórą.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.