Letnia pielęgnacja skóry w 5 krokach

0

Latem nasza skóra wymaga szczególnej uwagi. Często zapominamy w tym czasie o odpowiedniej pielęgnacji, ograniczając ją jedynie do stosowania kosmetyków przeciwsłonecznych. Podpowiadamy jak w 5 krokach utrzymać idealny wygląd skóry.

Oczyszczanie

To podstawa pielęgnacji o każdej porze roku. Latem jest ono szczególnie ważne, ponieważ gruczoły łojowe pracują intensywniej. Następstwem są zapchane pory i pojawiające się niedoskonałości. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie skóry nie tylko z makijażu, ale także z potu, kurzu, pyłków.

Peelingi

Od dawna wiadomo, że regularne złuszczanie naskórka ma bardzo dobry wpływ na skórę twarzy i ciała. Dzięki odpowiednio oczyszczonej skórze składniki aktywne są lepiej przez nią wchłaniane. Znacznie łatwiej także uzyskać efekt równomiernej opalenizny.

applying-body-body-lotion-286951

Nawilżanie

Wysoka temperatura, promienie słoneczne, woda morska i chlorowana wpływają na odwodnienie skóry, a co za ty idzie również utratę jej elastyczności. Trzeba wtedy szczególnie pamiętać o kosmetykach nawilżających, które powinny w swoim składzie zawierać przede wszystkim kwas hialuronowy. Dzięki niemu wierzchnia warstwa naskórka jest odpowiednio nawilżona. Dodatkowo w upalne dni bardzo ważne jest nawodnienie całego organizmu. Jak wiadomo woda jest potrzebna również naszej skórze, która składa się z niej w ok. 70%, dlatego pijmy min. 2 litry wody dziennie.

Filtry, ochrona przeciwsłoneczna

Kosmetyki z filtrami UV to obowiązkowy produkt w wakacyjnej torbie. Promienie UVA wnikają w głąb naszej skóry, a ich skutki mogą być widoczne po kilku latach. To głównie przed nimi powinniśmy się chronić, stosując kosmetyki przeciwsłoneczne. Pomoże to zapobiec fotostarzeniu się skóry. Z kolei ochrona przed promieniami UVB pomoże nam uniknąć poparzeń i nadmiernej opalenizny. Kosmetyki z filtrami należy aplikować kilka razy dziennie.

Po opalaniu

Bardzo ważne jest stosowanie preparatów, które nie tylko zregenerują, ale również odpowiednio nawilżą skórę. Dobrze sprawdzą się również kosmetyki, które dzięki swojemu działaniu przedłużą efekt opalenizny. Warto również zwracać uwagę czy w swoim składzie zawierają substancje kojące.

Włosy

O nich zazwyczaj zapominamy, a są w równym stopniu narażone na działanie czynników zewnętrznych. Piasek, sól, chlor i filtry UV gromadzą się również na włosach, dlatego ważne jest, aby je również odpowiednio oczyszczać. O tej porze roku potrzebują również wzmocnienia i regeneracji. Warto zastosować maski, które intensywnie je odżywią. W okresie letnim świetnie sprawdzą się też kosmetyki chłodzące, które zmniejszają odczuwalną temperaturę skóry głowy.

Leave A Reply

Your email address will not be published.