Nasz test: Remedium Natura – Krem-balsam z ekstraktem ze ślimaka

0

Remedium Natura – m.in. importuje ukraińskie kosmetyki znane z dobroczynnego działania i naturalnych składników znajdujących sie w przyrodzie i znanych od lat. Firma szuka sposobów na codzienne przypadłosci w medycynie naturalnej. My testujemy Krem- balsam z ekstraktem ze ślimaka.

Od producenta:

Głównym składnikiem balsamu jest wyciąg ze śluzu ślimaka.

Innowacyjna technologia wydobycia śluzu ze ślimaka jest oparta o opatentowany cykl zamknięty przy którym ślimaki nie są zabijane, a najważniejsze składniki aktywne są pozyskiwane w całości.

Skład: woda, wyciąg ze śluzu ślimaka (Mucilagine Domiporti), wyciąg z żywokostu, olej shea, gliceryna, stearyna, lanolina, carbomer, propylparaben, kolagen, elastyna, kwasy organiczny.

Stosowanie: 2 razy dziennie wcierać w obszary problemowe lub zmienione chorobowo.

Pojemność: 75 ml

www.remedium-natura.eu

Nasza opinia:

Preparaty od Remedium Natura – nie tylko ten z ekstraktem ślimaka, ale także z wyciągiem z kwasu mrówkowego, jadu pszczelego, jadu żmiji czy ze złotym wąsem i pijawką lekarską wydawały mi się preparatami dziwnymi. A to ze względu na niepopularnośc naturalnych substancji tego typu w kosmetykach, które są dostępne w sklepach stacjonarnych czy internetowych.

Krem – balsam z wyciągiem ze śluzu ślimaka przeznaczony jest do masażu kosmetycznego, masażu relaksacyjnego, delikatnej redukcji zmarszczek i blizn. Redukcji zmarszczek nie zauważyłam, ale nie jest to produkt, który do tego tylko służy. Wyciąg ze śluzu ślimaka zawiera szereg witamin – A,C, E, kolagen oraz składniki antybakteryjne. Balsam pomaga w redukcji rozstępów, z którymi trudno się uporać. Widocznie uelastycznia cerę, która po kilku dniach stosowania staje się bardziej jędrna. Krem nie powoduje spektakularnych efektów – cudów, które zwykle znikają po odstawieniu preparatu. On powoduje poprawę małymi krokami, ale sukcesywnie. Produkt jest bardzo wydajny. Może być stosowany także przez osoby z trądzikiem, gdyż działa antyseptycznie i bakteriobójczo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.