W świecie urody, mody i showbiznesu...

Nasz test: BioCosmetics – Peeling enzymatyczny z ananasa i papai oraz Mandelic peel

0 94

BioCosmetics to jedna z wielu firm oferujących profesjonalne kosmetyki naturalne oraz surowce kosmetyczne przez Internet. Osoiście korzystałam z tego sklepu, dlatego mogę polecić te konkretne produkty. Dobry kontakt, dosbra jakość produktów i szybka wywyłka – to cechy tego sklepu. Produkty dostępne na ich stronie mogą być stosowane zarówno przez profesjonalistów jak i użytkowników detalicznych, którzy chcą na własny użytek stosować profesjonalne preparaty, pogłębiające działanie tych w gabinecie między zabiegami lub  działając oddzielnie zamiast zabiegów w gabinetach.

Od producenta:

Mandelic peel – Roztwór kwasu migdałowego i kwasu kojowego pH 1.9

Peeling kwasem migdałowym to delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego.Zabieg polega na usunięciu defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peeling migdałowy można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania.

Kwas migdałowy jest otrzymywanym z migdałów alfa-hydroksykwasem (AHA). Wykonany przy jego użyciu peeling chemiczny charakteryzuje brak pieczenia i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycie przy użyciu powszechnie stosowanych kosmetyków nawilżających.Co najważniejsze kwas migdałowy w  przeciwieństwie do innych kwasów jako jedyny z kwasów nie jest fotouczalający co znaczy że możesz go stosować latem oraz korzystać z solarium.

Kwas kojowy – środek stosowany w produktach do usuwania przebarwień skóry. Jest zbliżony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu. W Japonii kwas kojowy stosowany jest od 1988r. w preparatach jako składnik rozjaśniający. W USA jest składnikiem roztworów wykorzystywanych w peelingach oraz środkach rozjaśniających skórę. Kwas kojowy obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Preparaty zawierające ten składnik nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale działają również przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Związek ten najczęściej stosowany jest w stężeniach od 3% do 5%. Kosmetyki najnowszej generacji do błyskawicznego redukowania przebarwień z reguły zawierają go w swoim składzie. Istnieją przekonujące badania, zarówno in vitro (w probówce) jak i in vivo (na żywym organizmie) wykazujące, że kwas kojowy jest skuteczny w hamowaniu produkcji melaniny.

Kwas kojowy – jest substancją o udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających.

Peeling jest wskazany w leczeniu: 
– Pigmentacja (piegi, ostuda – melasma, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne)

– Cera łojotokowa

– Plamy starcze, plamy potrądzikowe, przebarwienia po lekach hormonalnych

– Redukcja drobnych i głębszych zmarszczek

– Chęć odmłodzenia

–  Spłycenie blizn

– Zapobieganie starzeniu się skóry

– Zmiękczenie i wygładzenie skóry

– Nawilżenie skóry

– Poprawa barwy i faktury skóry

– Trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki, rozszerzone pory

– Suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych

– Starzenie się skóry,

– Blizny,

–  Ślady potrądzikowe,

– Zmiany wywołane przez czynniki środowiskowe (tytoń, zanieczyszczenia),

–  fotostarzenia skóry,

–   przebarwień skóry,

–  akantozy naskórka wywołanej nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV (po wakacjach, u osób nadużywających solarium)

– do rewitalizacji skóry u osób w różnym wieku.

Przebieg zabiegu:
1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu. 2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza,tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka,sucha ? cieńszą. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie. 3. Pozostawić preparat na skórze przez 14 minut przy skórze wrażliwej 7 minut, można delikatnie masować. Następnie zmyć dokładnie dużą ilością zimnej wody z mydłem lub użyć neutralizatora. Uważać na oczy. 4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę kojącą po zabiegach z kwasami lub krem nawilżający.
1 ml produktu wystarcza na 1 zabieg. Zabieg można stosować 1-2 razy w tygodniu w serii od 3 do 6 zabiegów.

Cena: 23zł / 7ml

Owocowy peeling enzymatyczny z papainą i bromeiną.

Peeling enzymatyczny z  ananasa i papai polecany jest dla każdego typu cery, w tym także  naczynkowej i wrażliwej, które nie tolerują kwasów hydroksylowych AHA  oraz peelingów mechanicznych, a także może być stosowany w trakcie  kuracji retinoidami, kwasami i innymi środkami złuszczającymi, kiedy  peelingi mechaniczne nie są wskazane. Złuszczające działanie peelingu  enzymatycznego wynika z obecności roślinnych enzymów, wykazujących  właściwości keratolityczne ? rozpuszczają białkowe połączenia między  komórkami, umożliwiając ich usunięcie. Substancjami czynnymi są enzymy  bromelina i papaina. Bromelina pozyskiwana jest z ananasa zaś papaina z  papai. Papaina posiada własności niszczenia grzybów i pleśni. Bromelaina  poza działaniem proteolitycznym posiada zdolność łagodzenia stanów  zapalnych, działa przeciwbólowo, zmniejsza obrzęki i wspomaga gojenie  się ran. Zastosowanie peelingu enzymatycznego daje takie same efekty jak  w przypadku kosmetyku ziarnistego. Skóra jest odświeżona, oczyszczona,  wygładzona, pory są zwężone, a koloryt cery wyrównany. W przeciwieństwie  do peelingu ziarnistego peeling enzymatyczny nie podrażnia. Peeling  umożliwia delikatne złuszczanie, stężenie i siła działania enzymu  zostały tak dobrane, by nie podrażniać nawet wrażliwej skóry, a  jednocześnie zapewnić efektywne działanie peelingu. Bromelaina o wyższej  sile działania jest stosowana wyłącznie jako suplement ułatwiający  trawienie naskórka oraz działający przeciwzapalnie.
Działanie: – rozjaśnia przebarwienia skóry powstałe po wykwitach trądzikowych – zmniejsza zalegania wydzieliny gruczołów łojowych – ułatwia oddychanie skóry na poziomie komórkowym-rozpuszcza warstwę rogową naskórka – poprawia ukrwienie – poprawia napięcie skóry – uszczelnia naczyńka krwionośne – pomocny w zwalczaniu trądziku
Sposób przygotowania:Połączyć 1 łyżkę proszku i 2 łyżki wody mieszając do czasu uzyskania  jednolitej masy. Przygotowany okład nakładamy na ciało lub twarz,  pozostawiamy działanie peelingu na 10 – 15min, a następnie zmywamy go.  Przed usunięciem okładu zwilżyć go wodą, a następnie zetrzeć zwilżonym  ręcznikiem lub zmyć ciepłą wodą.

Opakowanie   wielokrotnego użytku. Oryginalnie plombowane zapakowany produkt w   praktycznej saszetce. Po odcięciu plomby (górnej części   zgrzewu saszetki) możliwość ponownego zamykania-otwierania opakowania   dzięki nowatorskiemu systemowi zamykania co zapobiega zawilgoceniu produktu. Profesjonalne opakowanie 30g wystarcza na ok 4 – 5 zabiegów, 100g na ok 15 zabiegów.

Cena: 13zł / 30g

www.biocosmetics-polska.pl

Nasza opinia:

Przetestowałam oba produkty osobiście. Peeling enzymatyczny stosowałam pomiędzy zabiegami z kwasami w gabinecie. Podoba mi się nie tylko fakt dobrej jakości produktów, ale także małych pojemności, które pozwalają mi – użytkownikowi detalicznemu – na zakup potrzebnej ilości w świetnej cenie. Podoba mi się zamknięcie kosmetyku, który powoduje, że opakowanie jest wielorazowego użytku i nie dostają się tam bakterie ani wilgoć. Szukałam peelingu, który będzie skuteczny ale także delikatny dla mojej naczynkowej cery. Ten taki jest. To, co dodatkowo powoduje, że firma BioCosmetics jest dla mnie godna polecenia jest fakt, iż na opakowaniach jest jasno i wyraźnie napisane, co należy zrobić krok po kroku. Dzięki temu wiem jak stosować kosmetyki bez obawy, że popełnie błąd czy użyje go nieumiejętnie.

Kwasu mandelic peel – kwas migdałowy + kwas kojowy używałam przede wszystkim, by wyrównać koloryt cery. Mimo stosowania wysokich filtrów po lecie pozostały mi piegi oraz niewielkie plamy potrądzikowe, których postanowiłam się pozbyć. Dzięki wybielającemu działaniu kwasu kojowego ten preparat rozjaśnił moją cerę i sprostał obietnicom wypisanym przez producenta.

Oba produktymogę polecić – są zamknięte w sterylnych opakowaniach, skuteczne i na prawdę tanie. Takie opakowania wystarczają na całą kurację. Warto więc poświęcić kilkanaście złotych na te preparaty w stosunku do kilkuset, które wydamy na te same zabiegi u kosmetyczki.

Leave A Reply

Your email address will not be published.