W świecie urody, mody i showbiznesu...

Wakacje okiem kamery Mio

0 129

Wakacje czas zacząć! Wszyscy kierowcy, którzy planują wyruszyć w trasę swoimi samochodami, powinni zawczasu zadbać o sprawność swoich aut: sprawdzić stan hamulców, opon, klimatyzacji, a także poziom płynu hamulcowego. Dużym ułatwieniem w dalekich podróżach z pewnością będzie wideorejestrator, który będzie skrupulatnie nagrywać przebieg całej trasy. Marka Mio w ostatnim czasie wypuściła na rynek kilka nowych kamer. Przyjrzyjmy się im raz jeszcze i dobierzmy odpowiednią dla nas na tegoroczne wakacje.

Podwójne zabezpieczenie auta – Mio MiVue C595WD

Podczas letnich wojaży świetnie sprawdzi się jedna z nowości marki Mio: kamera MiVue C595WD, która posiada wbudowane moduły GPS oraz Wi-Fi. Dzięki zastosowaniu matrycy Sony STARVIS CMOS nagrania są wysokiej jakości nawet przy minimalnej ilości światła.

Kamera MiVue C595WD ostrzega przed fotoradarami oraz przed odcinkowym pomiarem prędkości. Rejestrator pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości i dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Ta funkcja uchroni kierowcę przed otrzymaniem mandatu za przekroczenie prędkości.

Model Mio MiVue C595W Dual posiada też superkondensator, który ma dużo dłuższą żywotność niż zwykły akumulator. W trybie postojowym kamera może nagrywać cały czas, aktywując się automatycznie i rejestrując obraz, gdy zostanie wykryty ruch z przodu pojazdu. Warto zainstalować SmartBox III, by w pełni korzystać z opcji monitoringu auta. Dodatkowo, dzięki wbudowanym modułom GPS i Wi-Fi, użytkownik może łatwo udostępniać nagrania i korzystać z funkcji lokalizacyjnych.

Druga kamera zestawu to Mio MiVue T35 i służy do zapisu trasy z tyłu auta. Dwie kamery są połączone 8-metrowym kablem. To wystarczająca długość, aby zainstalować ten zestaw w pojazdach dłuższych niż tradycyjne samochody osobowe.

Mio MiVue C595W Dual kosztuje 599 zł. Dostępna jest także pojedyncza kamera przednia Mio MiVue C595W, która kosztuje 399 zł.

Szeroki ogląd drogi – Mio MiVue 802/803

Kamerami, które również świetnie sprawdzą się podczas wakacji, są modele Mio MiVue 802 i Mio MiVue 803, które posiadają obiektywy o rozdzielczości 2.5K 1440P oraz przysłonę o wartości F1.8. Szeroki, rzeczywisty kąt widzenia obiektywu wynosi 140O i daje gwarancję, że żaden fragment rejestrowanej trasy nie zostanie pominięty i trafi na nagranie. Obydwa wideorejestratory rejestrują filmy w rozdzielczości Full HD 1080P przy 60 kl./s, co zapewnia płynne nagrania, nawet przy dużych prędkościach.

Dzięki zintegrowanemu Wi-Fi kamery MiVue 802 i MiVue 803 umożliwiają błyskawiczną synchronizację nagrań z kamer do smartfona w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można w prosty sposób zarządzać swoimi nagraniami i udostępniać je, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dane dotyczące kamer bezpieczeństwa oraz oprogramowanie są łatwo aktualizowane za pomocą technologii OTA, co oznacza, że użytkownik ma zawsze dostęp do najnowszych funkcji i zabezpieczeń.

Z Mio MiVue 802 lub MiVue 803 na pokładzie można bez obaw zostawić zaparkowany samochód – obydwa urządzenia posiadają inteligentny tryb parkingowy. Jeśli podczas postoju dojdzie do stłuczki lub otarcia, kamera zarejestruje to zdarzenie. Tryb parkingowy wymaga podłączenie do Smartboxa, który nie jest częścią zestawu.

Wakacyjną porą nikt nie chce płacić mandatów za przekroczoną prędkość. Warto więc doposażyć swój samochód w dowolną kamerę Mio, która dzięki wbudowanemu GPS ostrzega kierowcę o odcinkowych pomiarach prędkości na drogach. Kamera wyświetla odległość i czas w sekundach do fotoradaru oraz limit prędkości i średnią prędkość na danym odcinku.

Mio MiVue 802 i Mio MiVue 803 kosztują 399 zł.

Wszystkie kamery Mio objęte są aż 3-letnią gwarancją producenta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.