W świecie urody, mody i showbiznesu...

Nawilżenie, pielęgnacja i sezon na szalone stylizacje

0 86

Wiosna i lato to czas, kiedy mamy ochotę na zmiany. Trendy, fryzury i stylizacje – sky is the limit. Specjaliści podpowiadają, że w tym sezonie króluje popularny bob, ale także włosy półdługie, cieniowane i mocno zarysowane grzywki. Jak układać włosy, by fryzura wyglądała olśniewająco, a pasma zachowały świetną kondycję? Eksperci stawiają na moc natury i dobre praktyki w stylizacji.

Lato to pora radości, ekspresji i stylizacji. Tych szalonych i tych stonowanych – imprezowych i najwygodniejszych, które świetnie sprawdzają się podczas pieszych wędrówek. Lato 2024 stoi pod znakiem blunt boba, lekkich cieniowań, fryzury typu pony i shag cut. Jaki jest wspólny mianownik tych fryzur? Wymieńmy dwa. Po pierwsze, wyglądają świetnie i są trendy. Po drugie – wymagają stylizacji (najlepsza to ta, której nie widać, a przynosi wymarzony efekt, prawda?). Stylizacja, szczególnie ta przy użyciu suszarki, prostownicy i lokówki, może stanowić obciążenie dla delikatnych włosów. Może, ale nie musi. Fryzjerzy wskazują na dwa rodzaje kosmetyków, które są synonimem efektywnej i zdrowej stylizacji. Mowa o piance i sprayu termoochronnym.

Ochrona podczas stylizacji

Jak podkreślają trycholodzy, stylizacja przy użyciu lokówki, suszarki lub prostownicy może osłabiać pasma i czynić podatnymi na urazy mechaniczne. Dlaczego? Ponieważ wysoka temperatura wykorzystywana do stylizacji wysusza kosmyki.

Kluczowe dla ochrony włosów podczas modelowania jest stosowanie kosmetyków ochronnych, w tym sprayu termoochronnego. Istotnym aspektem, który decyduje o efektywności tego rodzaju kosmetyku jest jego skład. Warto szukać sprayów z proteinami, czyli białkami prostymi, które są złożone z aminokwasów. To materiał, z którego zbudowane są nasze włosy. Proteiny nadają pasmom objętość i połysk, stanowią także podstawę regeneracji, wypełniając mikrouszkodzenia. Proteiny skutecznie współdziałają z komponentami roślinnymi, takimi jak ekstrakt z jabłka, który kondycjonuje skórę głowy. W Jabłuszkowym sprayu termoochronnym BAŚKA te składniki uzupełnia kompleks prebiotyczny – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Piękno w piance

Jaki powinien być kosmetyk idealny do stylizacji włosów? Po pierwsze, skuteczny – na tyle, by fryzura dzielnie zniosła nasze biwakowe szaleństwa, energiczne, dyskotekowe tańce i? wycieczki rollercoasterem. Możliwe? Zdecydowanie tak, ale to jeszcze nie wszystko. Kosmetyk idealny to taki, który nie tylko skutecznie utrwala, ale także (lub raczej przede wszystkim) pielęgnuje? czyli pianka! Jak znaleźć tę idealną? Odpowiedzią jest moc natury. Czy wiesz, że jabłka zawierają kompozycję minerałów i witamin (A, C, E, K, PP oraz te z grupy B), która świetnie sprawdza się w sektorze beauty – a ściślej mówiąc, w domowym salonie stylizacj włosów? Z kolei ekstrakty z kiełków pszenicy pomagają uelastycznić i wygładzić włosy, zapobiegając ich łamaniu się.

Nasze włosy świetnie reagują na ekstrakty inspirowane mocą natury – np. owocowe lub właśnie pochodzące ze zbóż. Kluczowego dla świetnej kondycji włosów nawilżenia powinnyśmy szukać właśnie w wyciągach naturalnych. Warto sięgać nie tylko po zawierające je produkty przeznaczone do pielęgnacji pasm, ale także po te kosmetyki, które towarzyszą procedurze codziennej stylizacji. To istotne przez cały rok, ale w gorące, letnie dni natura to nasz prawdziwy sprzymierzeniec – mówi Agnieszka Kowalska.

BAŚKA Jabłuszkowy spray 2 w 1 termoochrona i objętość

Termoochronny spray dla każdego rodzaju włosów. Bogaty skład bazujący na proteinach i prebiotykach, to kompozycja o właściwościach nawilżających i odbudowujących i wzmacniających pasma, bez ich obciążenia. Formułę uzupełniają niezwykle cenne komponenty: niacynamid i ekstrakt z jabłka, które kondycjonują skórę głowy. Dodatkowo spray pomaga w zabezpieczeniu kosmyków narażonych na działanie wysokiej temperatury (podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki).

Cena: ok. 12 zł/200 ml

BAŚKA Jabłuszkowa pianka do włosów

Jabłkowa pielęgnująca pianka zwiększająca objętość. Formuła wzbogacona o ekstrakt z kiełków pszenicy uelastycznia i wygładza włosy, zapobiegając ich łamaniu się. Nie skleja pasm, dzięki czemu uzyskujesz efekt lekkiej i pełnej witalności fryzury – BAŚKA.

Cena: ok. 14 zł/200 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.