W świecie urody, mody i showbiznesu...

Przebarwienia u kobiet po menopauzie

0 88

Menopauza to czas, który niesie za sobą liczne zmiany hormonalne. Ten okres w życiu kobiety wpływa nie tylko na jej samopoczucie, ale także na kondycję skóry. Zachodzące w tym czasie zmiany hormonalne przyspieszają proces starzenia, prowadząc do utraty elastyczności, powstawania zmarszczek, nierównomiernego kolorytu skóry i przebarwień. I to właśnie one, jak pokazują badania, są wskazywane jako jeden z największych problemów skórnych kobiet po menopauzie. Marka Vichy stworzyła produkt NEOVADIOL Postmenopauza, odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF50, który wyróżnia się potrójnym działaniem: redukuje zmarszczki, zwiększa jędrność skóry i działa na przebarwienia.

Po menopauzie, zmiany hormonalne mają zauważalny wpływ na kondycję skóry. Spadek poziomu estrogenów, progesteronu i innych hormonów prowadzi do szeregu zmian, które wpływają na jej wygląd. Brak estrogenów może przyspieszyć proces starzenia się skóry poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do utraty elastyczności i jędrności skóry oraz zwiększenia widoczności zmarszczek. Dodatkowo, obniżony poziom hormonów tarczycy może spowodować suchość skóry. Zmniejszona produkcja estrogenów wpływa również na nieregularność w produkcji melaniny, która odpowiada za powstawanie przebarwień skórnych. Pod wpływem zmian hormonalnych naskórek staje się także cieńszy, delikatniejszy, a skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie słoneczne, przez co przebarwienia stają się bardziej widoczne.

Jak zachować zdrowy wygląd i jędrność skóry po menopauzie?

Pielęgnacja skóry po menopauzie wymaga szczególnej uwagi. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków, które wzmacniają barierę ochronną i dostosowują się do nowych potrzeb, powoduje, że zmiany mogą zachodzić wolniej i mniej skokowo.

NEOVADIOL Postmenopauza, odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF50, został stworzony, aby wspierać odbudowę skóry, przywracając jej blask i gęstość poprzez odpowiednie nawilżenie. Zawarty w kremie kwas hialuronowy działa intensywnie nawilżająco, zapewniając skórze odpowiednie nawodnienie i redukcję widocznych zmarszczek. Innowacyjna formuła składników: proksylanu i ekstraktu z kasji znacznie poprawią gęstość skóry, co przyczynia się do odnowy i regeneracji skóry po menopauzie. Dzięki filtrowi SPF50 o szerokim spektrum działania, krem chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, minimalizując tym samym powstawanie przebarwień na skórze.

Leave A Reply

Your email address will not be published.