W świecie urody, mody i showbiznesu...

Piękna i gładka skóra jak z Instagrama

0 1
Przeglądając Internet każdego dnia zasypywani jesteśmy zdjęciami idealnej cery, wydatnych ust i długich rzęs. Dlaczego więc skóra w naszym lustrze wygląda zupełnie inaczej? Bo jest prawdziwa. A jak zatem osiągnąć efekt rodem z instagramowych filtrów? To niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, aby nie dążyć do niedoścignionego obrazu idealnej skóry – celem powinna być skóra zdrowa.

Nasza skóra ma pory, meszek, przebarwienia, naczynka i zmarszczki – to zupełnie naturalne. Czasem się przetłuszcza, kiedy indziej przesusza – co również jest normalne. Skóra to żywe tkanki, dlatego nigdy nie będzie wyglądać, jak z porcelany lub jak z Instagrama! Jeśli jednak zadbamy o to, żeby była zdrowa, możemy sprawić, że będzie prezentowała się naprawdę pięknie i młodo bez względu na wiek i rodzaj cery. Potraktujmy prawidłową pielęgnację jako naturalny filtr! Oto 5 kroków:

#1 oczyszczanie

Skórę należy oczyszczać dokładnie, ale delikatnie. Słabej jakości żel myjący może podrażnić naskórek, wysuszyć go i sprawić, że już na wstępie pielęgnacji skóra będzie zaczerwieniona. Samarité Supreme Cleanser nie szczypie w oczy i nie podrażnia nawet wrażliwej skóry. Jego skład nie narusza naturalnej flory bakteryjnej i nie zaburza fizjologicznego pH. Stosując Supreme Cleanser nie trzeba używać toniku.

#2 złuszczanie

Na skórze zalega dużo martwych komórek naskórka zlepionych z sebum z gruczołów łojowych. To bariera, która nadaje jej szary odcień i sprawia, że jest szorstka w dotyku. Utrudnia także samoregenerację i przenikanie składników z kosmetyków. Dlatego warto działać mikrozłuszczająco. Samarité Divine Elixir – pierwszy krok po umyciu skóry – ma składniki o działaniu nawilżającym, łagodzącym, antybakteryjnym i właśnie mikrozłuszczającym. Elixir wygładza skóry suche i odwodnione, normalizuje skóry mieszane i zmniejsza przetłuszczanie się skóry tłustej. 

#3 nawilżanie

Każda skóra, bez względu na stan i rodzaj, potrzebuje nawilżenia. Dobrze nawilżona skóra lepiej radzi sobie ze stanami zapalnymi i zaczerwienieniami, nie musi produkować więcej sebum, a włókna kolagenu i elastyny dłużej są w dobrej kondycji. Pierwsze zmarszczki to również zazwyczaj efekt odwodnienia naskórka. Dlatego warto stosować kosmetyki silnie nawilżające. Samarité Divine Cream ma składniki, które normalizują gospodarkę wody w naskórku oraz działają silnie wygładzająco na powierzchni skóry, dzięki temu ?prasują? już istniejące zmarszczki.

#4 antyoksydacja

Zbyt wiele wolnych rodników na skórze przyspiesza powstawanie zmarszczek, przebarwień oraz nasila stany zapalne. Wolnym rodnikom sprzyja zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, światło niebieskie HEV z wyświetlaczy oraz szereg różnych chorób. Samarité Divine Secret Serum zawiera aż 61 składników aktywnych, w tym wiele silnych antyoksydantów. Serum jest na tyle skoncentrowane i aktywne, że można stosować je raz dziennie. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej nie trzeba dodatkowo używać kremu nawilżającego, ponieważ w serum są aż trzy kwasy hialuronowe.

#5 regeneracja

Skórę pokrywa płaszcz hydrolipidowy, czyli warstwa składników zabezpieczających ją przed czynnikami zewnętrznymi oraz utrzymująca w jej głębszych warstwach odpowiednie warunki do regeneracji. Jeśli skóra jest wrażliwa, sucha albo przeciwnie ? bardzo mocno się przetłuszcza, to może być oznaka, że brakuje jej lipidów. Dlatego warto włączyć do pielęgnacji wysokiej jakości kosmetyk z lipidami. Olejki, masła, wyciągi roślinne oraz inne lipidy zostały w Samarité Supreme Balm dobrane tak, aby regenerować skóry nawet najbardziej wrażliwe i przesuszone. Balm można stosować jako krem, maskę na całą twarz nakładać tylko miejscowo na partie najbardziej przesuszone. Skóra ma ograniczone możliwości przyjmowania i przenikania substancji aktywnych, dlatego należy stosować mniej kosmetyków, a za to lepszej jakości. Niech pielęgnacja wspiera skórę, a nie z nią walczy.

Leave A Reply

Your email address will not be published.