Ból gardła najczęściej wywołują wirusy

0

Ostry ból gardła zwykle jest efektem rozwijającego się stanu zapalnego. Domowe metody mogą czasem nie wystarczyć, warto więc rozważyć zastosowanie innych rozwiązań, aby zwalczyć chorobę w zarodku.

Przyczyną bólu gardła najczęściej jest infekcja wirusowa. Wirusy (zwykle rinowirusy, adenowirusy, retrowirusy) przedostają do dróg oddechowych, uszkadzają błonę śluzową i wywołują stan zapalny. Gardło staje się czerwone, jest obrzęknięte i boli. Infekcji towarzyszyć mogą kaszel, katar, chrypka, trudności w przełykaniu, uczucie rozbicia. Ból gardła może być też efektem zakażenia bakteryjnego. Wówczas objawy są znacznie bardziej nasilone niż w przypadku infekcji wirusowej. Ból gardła jest tak silny, że utrudnia przełykanie, towarzyszy mu silny obrzęk, wysoka gorączka, dreszcze.

Warto jak najszybciej zastosować preparat o wysokiej skuteczności antyseptycznej. Działa przyczynowo likwidując z powierzchni błony śluzowej gardła patogeny odpowiedzialne za wywołanie infekcji. Hamując rozwój infekcji skraca czas trwania bólu gardła. neo-angin, jako jeden z nielicznych preparatów w tabletkach do ssania na ból gardła w Polsce, spośród produktów przebadanych przez Narodowy Instytut Leków, całkowicie spełnia normę dla produktów antyseptycznych (EN 1040:2006).

 

W leczeniu bólu gardła najważniejszy jest czas. Jeśli zaczniesz działać szybko, być może skończy się tylko na kilku dniach dyskomfortu. Jeżeli jednak zlekceważysz problem, infekcja może się rozwinąć. Lepiej więc nie dopuszczać do takiej sytuacji.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.