Jak pielęgnować skórę pod oczami?

0

Najszybciej nasz wiek zdradzą nasze oczy. Spojrzeniem łatwiej wyrazić to, co nie może przejść przez usta, dlatego warto zadbać, aby skóra wokół oczu była odpowiednio nawilżona, napięta i odświeżona. Jak zniwelować objawy zmęczonej skóry pod oczami? Oto wskazówki, które odmłodzą nasze spojrzenie.

Krem pod oczy

Pielęgnacja oczu wymaga użycia odpowiednich produktów, ze względu na wrażliwą skórę w tym obszarze. Kremy pod oczy, to kosmetyki wyjątkowo specjalistyczne, ich głównym zadaniem jest nawilżenie oraz rozświetlenie skóry, a także zmniejszenie opuchlizny. Dlatego ważne jest, aby stosować je jako codzienną pielęgnację przeciwzmarszczkową zarówno rano, jak i wieczorem.

Maseczki pod oczy

Podobnie do skóry twarzy, pielęgnację oczu można wzbogacić o maseczkę, serum w ampułkach, a nawet?peeling! Warto poświęcić więcej czasu na ten obszar twarzy, aby kompleksowo zadbać o wymagającą w tym miejscu skórę.

Masaż skóry pod oczami

Jest to bardzo ważna część pielęgnacji tej delikatnej części twarzy. Wykonanie masażu usprawnia krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych z kremów, czy innych produktów, które stosujemy na ten obszar. Taki masaż przyczynia się do likwidacji opuchnięć oraz odświeża i rozjaśnia nasze spojrzenie.

Odpowiednia dieta

Ogromny wpływ na naszą skórę pod oczami ma również prowadzony przez nas tryb życia i stosowana dieta. Należy więc, zadbać o odpowiednią ilości snu i odpoczynku, a w przypadku diety, pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej dawki nasyconych kwasów tłuszczowych oraz dużej ilości wody. W ten sposób możemy uchronić naszą skórę przed odwodnieniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Leave A Reply

Your email address will not be published.