10 faktów o oleju arganowym

0

Olej arganowy pochodzi z Maroka i nazywany jest przez miejscowych „zielonym złotem”. Świeżo zebrane orzechy arganowe, tłoczone są ręcznie na zimno, aby wydobyć bogaty w składniki odżywcze olej o silnych właściwościach regenerujących. Oto 10 ciekawych faktów na temat tego drogocennego oleju.

 

 1. Każdego roku liczba drzew arganowych się zmniejsza. Obecnie argania jest objęta ochroną UNESCO.
 2. Formuła oleju arganowego zawiera w sobie witaminę E oraz różnego rodzaju kwasy tłuszczowe, które zapewniają natychmiastową poprawę kondycji skóry twarzy, ciała i dłoni oraz intensywne jej nawilżenie. Dodatkowo olej arganowy zapewni natychmiastowy efekt odżywionej, miękkiej skóry i naturalnego blasku.
 3. Owoce Arganii wyglądają jak cytryny, ale mają zupełnie inną strukturę i zielony kolor.
 4. Ze 100 kilogramów owoców argana otrzymuje się tylko 5 kilogramów orzechów i tylko 5 litrów oleju.
 5. Od wielu lat olej arganowy był stosowany w medycynie i kosmetologii. Unikalny produkt, który nie ma na całym świecie odpowiedników, jest stosowany w leczeniu chorób skóry, a także pozwala zachować jej młodość.shutterstock_738297487_Arganoel_1
 6. Olej arganowy może obniżać poziom cholesterolu oraz stymulować krążenie krwi.
 7. Witamina E i kwasy tłuszczowe w oleju arganowym są świetną alternatywą dla balsamu do ust. Odżywcze właściwości oleju tworzą „barierę ochronną” przed czynnikami zewnętrznymi.
 8. Olej arganowy zmniejsza ryzyko zachorowalności na nowotwory.
 9. Kolejną korzyścią olejku arganowego jest to, że intensywnie wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu.
 10. Korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy, zmiękcza, nawilża i nadaje włosom połysku.
 11. Formuła oleju arganowego łagodzi objawy podrażnień skórnych, poparzeń, otarć i alergii, jednocześnie zmniejszając stan zapalny na skórze. Pomaga w leczeniu ospy wietrznej, łuszczycy skóry, egzemy oraz chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Leave A Reply

Your email address will not be published.