Skóra w miejskich warunkach

0

Życie w mieście ma wiele plusów. Jednak życie w mieście to również przebywanie w otoczeniu ogromnych budynków, samochodów, zakorkowanych ulic i zanieczyszczeń. Nie tylko tych, które da się zauważyć gołym okiem.

 

Nieodłącznym towarzyszem miejskiego życia jest smog. Powstaje gdy powietrze zanieczyszczone jest dużą ilością dymu, spalin, metali ciężkich. Wystarczy tylko spojrzeć ile samochodów porusza się po drogach lub pomyśleć o zimach, w których przez kilka miesięcy ogrzewamy się ciepłem z domowych pieców i kominków. Smog to niewidoczny wróg dla naszej cery i zdrowia. Niestety kilkudziesięciominutowy spacer w jego towarzystwie to tak jak wypalenie kilku papierosów. Co na to nasza skóra?

Smog niekorzystnie wpływa na stan naszej skóry oraz jej wygląd. Sprawia, że znacznie szybciej się starzeje i jest bardziej podatna na zmiany takie jak: trądzik, alergie, przebarwienia. Staje się sucha i szorstka.

Starajmy się ograniczyć przebywanie na zewnątrz w dni, w których poziom zanieczyszczenia jest największy, a jeżeli wyjście z domu jest nieuniknione, postarajmy się w jak największym stopniu chronić naszą skórę. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które mają za zadanie wspierać bariery ochronne skóry, neutralizować zagrożenia i hamować zniszczenia wywołane przez zanieczyszczenia środowiskowe. Marka ALKEMIE opracowała linię Me&The City, która za zadanie ma pielęgnować cerę odwodnioną, niedotlenioną, narażoną na działanie stresu cywilizacyjnego i cyfrowe zanieczyszczenia.

Krem TOWN-DE STRESS stworzony został z myślą o uderzeniowej terapii detoksykującej i kompleksowym wsparciu osób mieszkających w dużych miastach. Zawiera wyjątkową kombinację składników o działaniu antyoksydacyjnym, detoksykującym, odstresowującym, rewitalizującym i nawilżającym.

TOWN DE-STRESS cream ALKEMIE

DIGITAL REHAB to wysoce skoncentrowany booster składników przywracających witalność i równowagę skóry u osób przemęczonych, spędzających dużo czasu przed ekranami i monitorami, wśród zanieczyszczeń cyfrowych i cywilizacyjnych. Jego zadaniem jest regulacja biochemicznych procesów skóry, zaburzonych w wyniku stresu środowiskowego oraz szkodliwego promieniowania emitowanego przez ekrany telewizorów, smartfonów, tabletów i laptopów. To domowa pielęgnacja, którą możesz wpisać w każdy poranek i wieczór.

Digital Rehab booster ALKEMIE

Po całym dniu spędzonym w mieście bardzo ważne jest odpowiednie oczyszczenie skóry. W tym celu przyda się łagodna pianka do mycia i demakijażu twarzy Foa-m my god! Zawarty w niej kompleks siedmiu ziół, został opracowany na bazie tajników medycyny chińskiej, stanowi biologiczną tarczę ochronną, która zapobiega negatywnemu działaniu zanieczyszczonego środowiska, detergentów i innych czynników drażniących.

Pianka Foa-my god! ALKEMIE 150 ml

Leave A Reply

Your email address will not be published.