Mikrobiom dla zdrowej i pięknej skóry

0

Ludzkie ciało zamieszkiwane jest przez miliony mikroorganizmów. Tworzą one mikrobiom, czyli harmonijny ekosystem. Jego budowa zależy od czynników biologicznych (np. wiek, płeć) oraz środowiskowych (styl życia, miejsce zamieszkania, stosowane przez nas kosmetyki).

Mikrobiom różni się też na poszczególnych etapach naszego życia. W dzieciństwie, w wieku dojrzewania i gdy się starzejemy. Zmienia się, ale cały czas chroni naszą skórę, dlatego zadbanie o jego prawidłowy rozwój to priorytet w pielęgnacji.

Mikrobiom utrzymuje naszą skórę w dobrej kondycji, chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dostarcza skórze wartości odżywczych, sprawiając tym samym, że pozostaje nawilżona i zdrowa. Zaburzenie jego równowagi prowadzi do dyskomfortu w postaci przesuszenia i podrażnienia skóry oraz do nadmiernego rozwoju mikroorganizmów chorobotwórczych. Zagrożenia wpływające na jego stan to m.in. długotrwały stres, antybiotykoterapia i zanieczyszczenia środowiska.

coline-hasle-YCnycuWG7XY-unsplash

Nie jesteśmy w stanie zapobiec wszystkim negatywnym czynnikom, które mogą wpływać na nasz mikrobiom, ale musimy pamiętać, że możemy wpływać na jego „dobry skład”. Odpowiednie produkty stosowane w codziennej pielęgnacji to podstawa. Najlepiej wybierać takie kosmetyki, w których składzie znajdziesz prebiotyki i probiotyki.

Pre- i pro-

Prebiotyki i probiotyki w kosmetykach chronią przed czynnikami środowiskowymi, wzmacniają barierę ochronną i odporność skóry. Wspierają rozwój dobrej flory bakteryjnej, zapobiegając nadmiernemu rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych. Wykazują również silne działanie przeciwstarzeniowe, osłabiają proces fotostarzenia. Dlatego też obecność pre- i probiotyków w składzie kosmetyków jest tak bardzo wskazana. Działają wielokierunkowo, dbając o dobry skład naszej mikroflory.

Jaka jest różnica pomiędzy pre- i probiotykami? Probiotyki zawierają pojedyncze lub mieszane hodowle drobnoustrojów, natomiast prebiotyki pobudzają rozwój istniejącej już flory. Nie zawierają żadnych mikroorganizmów. Połączenie prebiotyku i probiotyku w jednym preparacie nosi nazwę synbiotyku. Wykorzystywane jest w nowoczesnym podejściu do pielęgnacji.

Rewolucyjne podejście

Linia Microbiome ALKEMIE to rewolucja w podejściu do skóry suchej, wrażliwej i problematycznej. To kosmetyki o niezwykłej mocy nawilżania, kojenia, wzmacniania funkcji obronnych skóry. Zapewniają dobrą kondycję, właściwe nawilżenie i długotrwały komfort dla skóry.

Nowatorski kompleks prebiotyku i probiotyku równoważy mikrobiom skóry i w naturalny sposób wspomaga jej fizjologiczną, dobrą florę bakteryjną. Zapewnia jej zrównoważone, fizjologiczne funkcjonowanie. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, zadbajmy o to, czego nie widać: mikrobiom. Pozwolą one cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem skóry, na co dzień i przez długie lata. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.