Ecobotanica – Chocolate Brownie Maska do twarzy i ciała

0

Czekoladowa maska do twarzy i całego ciała z 10% zawartością kakao, masłem shea, olejem arganowym i ekstraktem z kakaowca. Wysoka zawartość kakao dostarcza cennych biopierwiastków, kofeiny oraz teobrominy o silnym działaniu antyoksydacyjnym, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry. Maska korzystnie wpływa na zmysły, poprawia samopoczucie oraz otula ciało czekoladowym zapachem. Polecana do profesjonalnego zabiegu i masażu przy użyciu maski czekoladowej na ciepło.

Obecne w kakao związki mineralne, głównie magnez, wykazuje działanie odprężające, dzięki temu wyroby kosmetyczne z tego naturalnego surowca znalazły zastosowanie w pielęgnacji skóry zmęczonej, zestresowanej i pozbawionej zdrowego kolorytu. Zawarty w kakao trypofan i anandamid działają nawilżająco na odwodnioną i pozbawioną blasku skórę. Kofeina i teobromina z kolei ma działanie antyoksydacyjne dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się skóry

Maskę można stosować na zimno lub po podgrzaniu – nałożyć na oczyszczoną skórę omijając okolice oczu, zostawić na 15 min, następnie zmyć ciepłą wodą.

Leave A Reply

Your email address will not be published.