Wyjazd na ferie zimowe a zabezpieczenie domu/mieszkania

0

W roku 2019 przerwa zimowa odbędzie się w czterech terminach. Jako pierwsze dwutygodniowy wypoczynek rozpoczną województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (od 14 do 27 stycznia). Do grona kolejnych szczęśliwców od 21 stycznia dołączy województwo podlaskie i warmińsko -mazurskie. Od 28 stycznia do 10 lutego odpoczywać będą mieszkańcy woj. mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatnie z urlopem zimowym ruszą województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Wiele osób już wcześniej planuje przerwę zimową – często udając się w dalekie podróże. Niewątpliwie najczęściej wybieranymi miejscami przez Polaków są góry. Portal nocowanie.pl przygotował zestawienie 10 najpopularniejszych miejsc w tym okresie. Bezapelacyjnie króluje Zakopane, w pierwszej trójce znajduje się także Karpacz i Białka Tatrzańska. Jednak osoby planujące zimowy wypoczynek chętnie wybierają też Szczyrk, Szklarską Porębę, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Wrocław, Szczawnicę oraz Krynicę Zdrój.

Sięgając po śnieżną przygodę warto zadbać by nasz dobytek był bezpieczny. Zabezpieczenie przed włamywaczami to kluczowa sprawa. Na rynku jest już wiele produktów, które uchronią dom przed nieproszonymi gośćmi.

Obecnie monitorowane są sklepy, szkoły, parkingi, firmy czy skrzyżowania, a nawet autobusy. Warto zainwestować w sprzęt monitorujący, by mieć na oku wszystko co dla nas ważne.

Coraz więcej firm oferuje profesjonalny montaż urządzeń w domach swoich klientów. Popularnymi firmami w tej branży są np. Solid lub Juwentus. Korzystając z ich usług możemy liczyć na to, że grupa wykwalifikowanych pracowników zamontuje nam zakupione produkty.

Jednak oprócz firm zajmujących się montażem, na rynku pojawia się coraz więcej oferujących pojedyncze zestawy. Jedną z nich jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada zestawy systemów alarmowych lub pojedyncze urządzenia. Mobilne produkty posiadają ogromną zaletę ? prostą i szybką instalację. Wystarczy 10 minut, by zainstalować system do monitoringu. Należy podłączyć urządzenie do WiFi lub Ethernetu, a następnie ustawić w wybranym miejscu. Nie wymagają one specjalnego montażu. Jest to zapewne ogromne ułatwienie dla wielu osób.

Podczas nieobecności w domu, system alarmowy zadba o bezpieczeństwo całego dobytku, tym samym sprawi, że dla nas czas wolny będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Zaopatrując się w oferowane urządzenia nabywamy również wygodę. Blaupunkt od początku wejścia na rynek Smart Security dba, aby nasze domy były komfortowe, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne.

Kamery możemy umieścić nie tylko w domu, ale również przed – monitorując garaż, drzwi wejściowe czy ogród. Nadzorowanie może ustrzec nas przed wandalizmem, niszczeniem mienia czy kradzieżą. W przypadku przykrych zdarzeń, zapis z kamery może pomóc w znalezieniu sprawcy.

Jednym z oferowanych przez Blaupunkt zestawów jest System Alarmowo – Monitorujący Hos 1800. W jego skład wchodzi monitoring wideo, czujniki na drzwi/okna, które stwarzają zabezpieczenie przed włamywaczami oraz wbudowana syrena o głośności 85dB.

Gdy zostanie wykryte włamanie, kamera samoczynnie skieruje się w stronę czujnika, który wywołał alarm, a następnie wykona nagranie dokonując automatycznego zapisu. Dzięki temu każdy, kto posiada monitoring, otrzyma niezbity dowód zaistniałego zdarzenia, który może okazać się bardzo pomocny przy konieczności identyfikacji sprawcy.

Urządzenia łączą się z aplikacją mobilną. W każdej chwili, z każdego miejsca, w którym się znajdujemy możemy podejrzeć co dzieje się w monitorowanych przez nas obszarach. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej możemy również obracać lub przechylać kamerę, by w chwili rzeczywistej obserwować co się dzieje. Koszt takiego zestawu nie jest większy niż 1000zł.

Jeśli nie chcemy zakupić od razu całego systemu alarmującego, możemy nabyć pojedyncze urządzenia, takie jak czujka otwarcia drzwi/okna, czujka ruchu, kamera IP czy przycisk napadowy.

blaupunkt

Wypoczywając na feriach zimowych, niezależnie od tego jakie miejsce wybierzemy – góry, morze, czy zagraniczne klimaty, z odpowiednim zabezpieczeniem swojego dobytku będziemy o wiele spokojniejsi. Nie będziemy martwić się czy na pewno wszystko w porządku, gdyż w każdej chwili za pomocą aplikacji mobilnej będziemy mogli to sprawdzić, a jeśli dojdzie do przykrych zdarzeń zostaniemy o tym poinformowani.

O firmie :

Nazwa marki Blaupunkt nawiązuje do niemieckiej niezawodnej jakości, europejskiego stylu oraz znakomitego stosunku jakości do ceny ? również w przypadku telefonów komórkowych.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

Leave A Reply

Your email address will not be published.