W świecie urody, mody i showbiznesu...

Delikatne niuanse codziennej pielęgnacji

0 0

Skóra to żywy organizm. Ma swoje potrzeby i preferencje. Dlatego zakupy kosmetyczne warto zacząć od zastanowienia się nad tym, czego naprawdę potrzebuje. Jeśli jest delikatna, wrażliwa i skłonna do podrażnień dobierz do niej sprawdzone produkty, które będą bezpieczne, a jednocześnie dadzą ci poczucie świeżości i czystości.

Czego potrzebuje moja skóra i jaka ma być najważniejsza funkcja kosmetyku, który zamierzam kupić? Wśród produktów do podstawowej pielęgnacji ciała masz w czym wybierać. Zdecyduj się jednak na te, które zadbają o skórę bez przeciążania jej, minimalizując ryzyko reakcji alergicznej czy nadwrażliwości. Dostosuj pielęgnację do swoich potrzeb i czuj się komfortowo w swojej skórze od rana do wieczora.

Myj się czule

Skóra reaguje zarówno na czynniki zewnętrzne jak i na stresujące sytuacje. Może to powodować, że czasami staje się bardziej wrażliwa i szybciej reaguje podrażnieniem czy suchością. Okres jesienno-zimowy, kiedy różnice temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniach są duże, a powietrze jest suche, to ciężki czas dla skóry. W tym sezonie warto być dla niej szczególnie czułym i eliminować wszystko, co dodatkowo może ją drażnić. Substancje zapachowe i barwniki często obecne w żelach do mycia mogą podrażniać skórę i powodować reakcje alergiczne. Do codziennej pielęgnacji wybierz neutralny produkt, bez mocnego zapachu i koloru. Taki, który nie przesuszy naskórka, a jednocześnie dokładnie usunie zanieczyszczenia.

W szerokim portfolio marki Sanex znajdziesz żele pod prysznic o bezpiecznym składzie ze składnikami nawilżającymi pochodzenia naturalnego odpowiadające na różne potrzeby skóry: Sanex Zero% Dry Skin do skóry suchej, Sanex Zero% Anti-Pollution oczyszczający z zanieczyszczeń miejskich oraz Sanex Zero% Family, dedykowany dla całej rodziny. Ich formuły mają krótki, ale starannie opracowany w konsultacji z dermatologami skład, który  pomaga zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych. Żele pod prysznic Sanex Zero% są w 99% biodegradowalne, nie zawierają siarczanów, mydła oraz  barwników.

W pocie poszukiwań

Nowoczesne dezodoranty mają różne formy aplikacji – sprayu, sztyftu oraz roll on. Tu najważniejsza jest wygoda i preferencje – dobieraj dezodorant do stylu życia. Choć często wybór dezodorantu zaczyna się od sprawdzania zapachu – nie jest to jednak najważniejsza cecha dezodorantu. Nie powinien drażnić pach, nawet podczas wielokrotnego reaplikowania w ciągu dnia, czy blokować gruczołów potowych. Jednocześnie powinien zapewniać prawidłowe tj. kwaśne pH okolicy pach i najważniejsze – musi dawać ci pewność, że będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

Dezodoranty marki Sanex regulują pH pod pachami i zmniejszają ryzyko rozwoju patologicznej flory bakteryjnej, która powoduje nieprzyjemny zapach. Dezodoranty Sanex w sprayu nie zawierają soli aluminium, ani alkoholu etylowego oraz nowość: dezodoranty w wygodnej formie sztyftu, które dodatkowo pozbawione są parabenów. Najpierw zdecyduj, czy wolisz formę sprayu, czy sztyft. Traktujesz ubrania jak inwestycję? Postaw na dezodorant w sztyfcie Sanex Dermo Invisible lub Sanex Zero% Invisible w sprayu, które nie pozostawiają plam na ubraniach. Po zastosowaniu dezodorantu odczuwasz nieprzyjemne pieczenie czy zaczerwienienie? Może to świadczyć o zaburzonym pH, Dezodorant w sztyfcie Sanex Dermo Protector zadba o prawidłowe pH delikatnej skóry pach. Jeśli masz skórę szczególnie wrażliwą i w zasadzie każdy kosmetyk powoduje na niej reakcję, wybierz produkt dedykowany skórze wrażliwej, np. Sanex Zero% Sensitive – dostępny jest zarówno w formie sztyftu, jak i sprayu. Gdy prowadzisz bardzo aktywny tryb życia i wiele godzin jesteś poza domem, wybierz produkt o wydłużonym działaniu, jak spray Sanex Zero% Extra Control, który zapewnia komfort nawet do 48 godzin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.