W świecie urody, mody i showbiznesu...

Nasze największe gafy Polaków na urlopie

0 0
Jak pokazało badanie Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2022 w czasie wypoczynku popełniamy sporo gaf. Największe z nich to nadużywanie alkoholu, jak twierdzi 39% respondentów, skąpstwo wynikające z braku dawania napiwków, jak uważa 29% ankietowanych oraz awantury z obsługą i innymi gości, jak twierdzi 21% zapytanych.

Polacy niechętnie zdradzają jakie największe gafy popełniają na urlopie. Spośród 1237 respondentów badania serwisu Prezentmarzeń aż 47% przyznaje się do nakładania zbyt dużej porcji jedzenia podczas hotelowych śniadań. Z kolei 23% zdradza, że zdarzyło im się być prowodyrem kłótni z personelem obiektu, gdzie spędzali urlop. Do zabrania hotelowego ręcznika przyznało się 22% ankietowanych. Niezapłacenie rachunku w restauracji lub w hotelu w wyniku roztargnienia ma na sumieniu 8% respondentów.

Staramy się jednak bronić swojego zachowania podczas wypoczynku i niechętnie udzielamy odpowiedzi na pytanie: czy zdarzyło się nam wstydzić za Polaków na urlopie? Zdaniem 34% zapytanych nie tylko Polacy nie potrafią zachowywać się kulturalnie na wakacyjnych wyjazdach. Spośród respondentów badania 18% przyznaje, że sytuacja, kiedy musieli się wstydzić za rodaków podczas wypoczynku przydarzyła im się tylko raz, ale zapamiętają ją do końca życia. Tyle samo respondentów (18%) uważa jednak, że Polacy zazwyczaj zachowują się kulturalnie na wypoczynkowych wyjazdach. Tylko 11% zapytanych sądzi, że niestety musieli wiele razy wstydzić się za Polaków w trakcie urlopu, więc obecnie nie przyznają się podczas wypoczynku, że są z Polski.

Gafą nie jest pracowanie podczas urlopu, ale jest to niestety czynność, która nam wypoczynek psuje i obniża jego wartość. Dlatego 41% Polaków uczestniczących w badaniu serwisu Prezentmarzeń odpowiada asertywnie, że nigdy nie pracuje na urlopie. Dla 26% respondentów jest to niemożliwe, gdyż odbierają cały czas służbowe telefony i maile. Z kolei 19% przyznaje się, że nie potrafi odciąć się od pracy na urlopie i jest cały czas online, a 14% zdradza, że zdarza im się pracować podczas wypoczynku.

O udanym urlopie decyduje głównie świetne towarzystwo (23%) oraz piękna i słoneczna pogoda – 21%. Najważniejsze kryteria, które bierzemy pod uwagę oceniając czy urlop jest udany to: aktywne spędzanie czasu i korzystanie z licznych atrakcji, gdy urlop trwa co najmniej 2 tygodnie oraz gdy potrafimy skutecznie zapomnieć o pracy. Dla niektórych dodatkowym kryterium oceny urlopu jest możliwość wyjazdu bez dzieci.

Najlepszym towarzyszem letniego urlopu jest dla co trzeciego Polaka partner lub partnerka, dla co piątego przyjaciel, przyjaciółka lub przyjaciele. Dla 9% ankietowanych jest to partner lub partnerka z dziećmi, a dla 14% respondentów ich dziecko lub dzieci. Według 9% zapytanych to poznani na miejscu wypoczynku ludzie czasem stają się dobrymi znajomymi na lata. Tylko 5% przyznaje, że lubi spędzać urlop samotnie.

Na urlopie zdarza nam się popełniać gafy, ale jest to także czas, gdy jesteśmy bardziej otwarci na próbowanie nowych aktywności i nowe formy relaksu. Zdaniem 31% zapytanych Polaków letni urlop to dobry moment, aby spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego.

Flyboard, skok na bungee czy skok  ze spadochronem to coraz częściej nietypowe atrakcje, z których chcemy skorzystać podczas letnich wakacji. Mocne doznania i niesamowite wspomnienia z urlopu sprawiają, że poszukujemy na urlopie możliwości realizacji marzeń, związanych ze sportami ekstremalnymi – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Na letnim urlopie najchętniej relaksujemy się odwiedzając parki rozrywki – 31% odpowiedzi, zwiedzając ciekawe miejsca i lokalne atrakcje – 29% odpowiedzi oraz realizując aktywności fizyczne – 21% odpowiedzi. Dla 19% respondentów preferowaną formą relaksu jest pasywny wypoczynek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.