W świecie urody, mody i showbiznesu...

Smart pielęgnacja z Blue Light

0 0
Wszystkie SMART urządzenia, jak telefony, tablety oraz ekrany komputerów emitują szkodliwe błękitne światło znane jako High Energy Visible Light.  Może być ono przyczyną różnego rodzaju problemów skórnych i fotostarzenia. Laura Conti Blue Light to balsam do ust z czynnikiem chroniącym właśnie przed błękitnym światłem. Dzięki filtrom UVA i UVB zabezpiecza on także wargi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Scrollując posty w mediach społecznościowych, oglądając ulubiony serial w telewizji, czy nawet czytając tę informację prasową na ekranie komputera, nasza skóra narażona jest na specyficzne światło emitowane przez te (i wszystkie inne!) smart urządzenia. Światło to, zwane niebieskim lub błękitnym, można także określać skrótem HEV od High Energy Visible Light. I o ile przed szkodliwym wpływem promieniowania UV skórę zabezpieczają filtry SPF, o tyle HEV jest na nie odporny. Tymczasem jego przenikalność do skóry jest znacznie większa niż w przypadku promieni słonecznych, ponadto wyzwala duże ilości wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się skóry, uszkadzając jej warstwę ochronną oraz niszczą włókna kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra staje się sucha, traci sprężystość oraz szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Dotyczy to także ust, a mając na uwadze jak cienka i delikatna jest skóra na wargach, sięgnięcie po specjalny balsam chroniący dokładnie przed HEV to bardzo smart posunięcie. O ile digital aging, czyli cyfrowego starzenia, nie można całkowicie powstrzymać , o tyle można je skutecznie spowolnić. Ustom w tym zakresie pomoże Laura Conti Blue Light ? balsam do ust z czynnikiem chroniącym właśnie przed błękitnym światłem.

Laura Conti Blue Light to pierwsza pomoc dla zwiotczałej i przesuszonej skóry ust. W recepturze balsamu zawarty jest w 100% roślinny, unikalny składnik BLUE Oleoactif, który został opracowany właśnie z myślą o ochronie warg przed błękitnym światłem i zanieczyszczeniami środowiska. Otrzymywany w wyniku procesu eko-oleoekstrakcji trzech gatunków ryżu, na bazie organicznego oleju sojowego, pomaga utrzymać normalną fizjologię skórze narażonej na wpływ HEV. Ponadto zawarte w balsamie naturalne oleje i masła dodatkowo pielęgnują i odżywiają usta, a filtr UVA/UVB chroni przed fotostarzeniem. W jaki sposób działa balsam Blue Light?

  • aktywuje syntezę melaniny, barwnika który chroni komórki przed szkodliwym promieniowaniem, i neutralizuje wolne rodniki hamując procesy starzenia skóry,
  • dwukrotnie zwiększa własności obronne i regeneracyjne komórek,
  • czterokrotnie zmniejsza powstawanie przebarwień,
  • w 100% eliminuje podrażnienia, działa jak niewidzialna druga skóra, nie pozwalając zanieczyszczeniom dostać się w głąb skóry.

Cena: 12,99 zł/8 g

Leave A Reply

Your email address will not be published.