W świecie urody, mody i showbiznesu...

Liposukcja laserem: rozpuszczają zbędne kilogramy ciepłem

0 9

Zabieg usuwania nadmiaru tłuszczu i powrót do domu tego samego dnia. Dziś można poddać się minimalnie inwazyjnej liposukcji. Wykorzystywany jest do niej nowoczesny laser, który rozgrzewa i rozpuszcza zbędne kilogramy zalegające np. na pośladkach, brzuchu i udach.

Pozbądź się nadmiaru tłuszczu

Zamiast zabiegu chirurgicznego, małoinwazyjny zabieg z użyciem lasera – tak dziś przeprowadza się liposukcję. Pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej m.in. na udach, brzuchu, pośladkach, ramionach, klatce piersiowej i podbródku. Do usuwania zbędnego tłuszczu wykorzystywany jest nowoczesny i bezpieczny dla pacjentów laser Polormar SlimLipo 3D.

 

To dziś jeden z najbardziej zaawansowanych laserów stosowanych w zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej. Pozwala on na usunięcie nadmiaru tłuszczu przy jednoczesnym termoliftingu, czyli redukcji efektu ?obwisłej skóry?, jaki często pojawia się po liposukcji.

 

– Liposukcja laserowa to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji chirurgicznej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym trwa 30-60 minut, po którym pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu – wyjaśnia dr Jakub Mazur ? specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

 

Rozpuszczają tłuszcz, ujędrniają skórę

Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę końcówki lasera i rozpuszczeniu tłuszczu pod wpływem emitowanego ciepła. Płynny tłuszcz następnie jest odsysany specjalnym, wibrującym ssakiem. Dzięki energii cieplnej jaką generuje laser skóra jest bardziej jędrna, sprężysta i poprzez odbudowę włókien kolagenowych szybciej się obkurcza.

 

Skóra po zabiegu naturalnie się regeneruje i napina, a kontury sylwetki stają bardziej wyraźne – przekonuje specjalista. Co ważne laser nie narusza okolicznej tkanki, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, równocześnie zapewnia hemostazę, nie ma zatem ryzyka wystąpienia krwawienia i dużych krwiaków. Po zakończonym zabiegu liposukcji ud, ramion i brzucha nakłada się specjalne ubranie uciskowe. Należy je nosić przez ok. 4 tygodnie.

 

Dla kogo zabieg?

Zabieg zalecany jest dziś przede wszystkim osobom mającym problemem z kształtem i proporcjami sylwetki, a także osobom z nadwagą miejscową zlokalizowaną np. na udach, biodrach, brzuchu czy pośladkach. Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

– Zabieg ten natychmiast redukuje tkankę tłuszczową. Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek, pozbędziemy się też cellulitu. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej – mówi dr Mazur.

 

Jakie są główne zalety zabiegu? Przede wszystkim małoinwazyjność i krótki czas rekonwalescencji. Zabieg należy do niezwykle bezpiecznych, jest również bezbolesny – wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jest to zdecydowanie krótszy zabieg od chirurgicznego usuwania nadmiaru tłuszczu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.