Chantarelle – nowa linia nawilżająca La Aqua

0

LA AQUA marki CHANTARELLE Laboratory Aetshetics to program o działaniu nawilżająco i odmładzającym,  polecany dla skóry suchej, nieelastycznej, ze zmarszczkami powstałymi na skutek odwodnienia. Zadaniem LA AQUA jest intensywne nawilżenie i wygładzenie skóry, gromadzenie i utrzymanie rezerw wody, poprawa procesu różnicowania się komórek naskórka oraz uruchomienie odbudowy włókien elastycznych i kolagenowych.

WSKAZANIA

Nadmierna suchość skóry spowodowana niewłaściwą pielęgnacją , skłonnością genetyczną, wiekiem oraz warunkami środowiska zewnętrznego np. zbyt wysoką lub niską temperaturą, suchością powietrza, długotrwałym przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, promieniowaniem UV podczas kąpieli słonecznych lub w solarium, stosowaniem niektórych leków z grupy retinoidów. Czynniki te przyczyniają się do utraty nawilżania, wysuszania i w konsekwencji starzenia się skóry. Wynikiem tego jest typowa struktura drobnych zmarszczek, często koncentrujących się wokół ust i oczu, na skórze szyi i dekoltu oraz bruzdy nosowo-wargowe i czołowe.,.

SKŁAD

Wśród 14 innowacyjnych składników preparatów LA AQUA należy wymienić:

betaglucan – biomimetyczny stymulator nawilżenia i syntezy kolagenu, regenerujący, odbudowujący i wzmacniający ochronę skóry przed wolnymi rodnikami;

hydrafilagrin – aktywny składnik nawilżający, uruchamiający nowe kanały nawilżenia;

kwas mlekowy – jeden z podstawowych składników NMF, który obniżając przeznaskórkową utratę wody, wiąże ją w naskórku i przywraca szczelność bariery ochronnej;

ester kwasu mlekowego – doskonały, aktywny emolient, nawilżający i lekko natłuszczający, przeciwdziałający podrażnieniom;

lactin – uzupełniający niedobory NMF, które są łatwo “wymywalne” podczas demakijażu środkami myjącymi;

mocznik – podstawowy składnik NMF, naturalny czynnik nawilżający i zmiękczający, zwiększający zdolność zatrzymywania wody w skórze;

hydro-factor – natychmiastowo i długotrwale nawilżający składnik pozyskiwany z nasion owoców rośliny Caesalpinia Spinosa.

Preparaty L A AQUA zawierają również hydrolizowany jedwab i elastynę, ekstrakt z lukrecji stymulujący syntezę kwasu hialuronowego, wygładzające emolienty, nawilżający olej z róży, łagodzącą alantoinę i odmładzającą witaminę E.

EFEKTY

W efekcie stosowania preparatów LA AQUA skóra jest nawilżona, zregenerowana i wygładzona. Odzyskuje miękkość i delikatność. Zmarszczki są zredukowane, a koloryt rozjaśniony. Stymulacja produkcji włókien kolagenowych i elastynowych zwiększa gęstość skóry, poprawia jej jędrność.

 

PREPARATY

LA AQUA Moisturising Cleansing Milk – Mleczko do demakijażu

Nawilżająco-wygładzające mleczko przeznaczone do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu z pominięciem okolic oczu. Doskonale oczyszcza, nawilża i zmiękcza skórę przygotowując ją do przyjęcia składników aktywnych. Wygładza, łagodzi objawy podrażnień, nadaje skórze właściwy poziom pH.

Składniki aktywne: HYDRO-FACTOR, allantoina, ekstrakt z ogórka, delikatne emolienty

Cena detaliczna  – 70,00 zł (200 ml)

 

 

LA AQUA Moisturising Toner – Tonik łagodząco – wygładzający

Silnie nawilżający tonik przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu z pominięciem okolic oczu. Działa silnie nawilżająco i zmiękczająco, optymalizuje pH skóry. Redukuje podrażnienia i zaczerwienienia. Pozostawia skórę wygładzoną, miękką i odprężoną, o odżywionym kolorycie.

Składniki aktywne: HYDRO-FACTOR, allantoina, ekstrakt z ogórka, delikatne emolienty

Cena detaliczna – 70,00 zł (200 ml)

 

LA AQUA Eye & Lip Moisturising Renewal Cream – Krem do skóry pod oczami i wokół ust

Delikatny krem  do skóry pod oczami i wokół ust o działaniu  intensywnie nawilżającym, wygładzającym i odmładzającym. W preparacie zastosowano  technologię odnowy włókien elastycznych oraz syntezy akwaporyn i filagryny, składnika odpowiedzialnego za poziom NMF oraz barierowych składników lipidowych.

Krem regeneruje i wzmacnia antyoksydacyjną barierę ochronną . Zwiększa gęstość skóry, ujędrnia, wypłyca bruzdy i wygładza zmarszczki. Zawiera substancje zmiękczające i emoliencyjne.
Składniki aktywne: BETAGLUCAN, HYDRAFILAGRIN, LACTIN, ESTER KWASU MLEKOWEGO,HYDRO-FACTOR, jedwab hydrolizowany, ekstrakt z lukrecji, olej z róży, alantoina, mocznik, witamina E, emolienty

Cena detaliczna –  145,00 zł (30 ml)

 

LA AQUA 16% Moisturising Renewal Serum – Serum odmładzająco-nawilżajace

16% Serum nawilżająco-odmładzające dla skóry twarzy i pod oczami, z technologią odnowy włókien elastycznych oraz syntezy akwaporyn i filagryny, składnika odpowiedzialnego za poziom NMF oraz barierowych składników lipidowych. Zawiera wysoko skoncentrowane składniki aktywnie nawilżające, odmładzające i wygładzające, stymulujące odnowę komórkową i produkcję włókien elastycznych. Zmniejsza przeznaskórkową utratę wody i mocznika, zwiększa natychmiastowo i długotrwale poziom nawilżenia. Uszczelnia płaszcz lipidowy. Rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Działa łagodząco i kojąco, redukuje objawy podrażnień i zaczerwienień.

Składniki aktywne: BETAGLUCAN, HYDRAFILAGRIN, HYDRO-FACTOR, ESTER KWASU MLEKOWEGO, LACTIN, alantoina, jedwab hydrolizowany, elastyna hydrolizowana, wyciąg z lukrecji, witamina A, wyciąg z ogórka

Cena detaliczna – 185,00 (30 ml)

 

 

LA AQUA Moisturising Renewal Day Cream – Krem na dzień SPF 20 nawilżająco – odmładzający

Krem nawilżająco-odmładzający z technologią odnowy włókien elastycznych, syntezy akwaporyn i filagryny, składnika odpowiedzialnego za poziom NMF oraz barierowych składników lipidowych. Zmniejsza przeznaskórkową utratę wody i mocznika, zwiększa natychmiastowo i długotrwale poziom nawilżenia. Uszczelnia płaszcz lipidowy. Po stosowaniu kremu skóra jest nawilżona, wygładzona, bardziej miękka, elastyczna i sprężysta, ze zredukowanym dyskomfortem szorstkości.

Składniki aktywne: HYDRAFILAGRIN, ESTER KWASU MLEKOWEGO, BETAGLUCAN, HYDRO-FACTOR, jedwab hydrolizowany, olej z róży, masło Shea, mocznik, alantoina, ekstrakt z lukrecji, układ filtrów mineralnych i organicznych UVA/UVB SPF 20

Cena detaliczna –  165,00 (50 ml)

 

LA AQUA Lactic Acid Renewal Night Face Cream – Krem na noc z kwasem mlekowym odmładzająco i wygładzający

Krem na noc z kwasem mlekowym. Działa nawilżająco, zmiękczająco i wygładzająco. Redukuje nadmierne rogowacenie, wyrównuje koloryt i struktury skóry. Delikatne emolienty i proteiny jedwabiu oraz elastyny dają natychmiastowe efekty wygładzenia, zwiększenia elastyczności i miękkości.
Składniki aktywne: KWAS MLEKOWY 3%, ESTER KWASU MLEKOWEGO, HYDRO-FACTOR, hydrolizowany jedwab, hydrolizowana elastyna, olej z róży, masło Shea, alantoina, delikatne emolienty

Cena detaliczna – 165,00 zł (50 ml)

SKŁADNIKI AKTYWNE

BETAGLUCAN biomimetyczny stymulator nawilżania i syntezy kolagenu. Regeneruje, odbudowuje i wzmacnia antyoksydacyjną barierę ochronną. Redukuje szorstkość i zaczerwienienia. Wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

HYDRAFILAGRIN aktywny składnik nawilżający, odtwarzający zawartość mocznika właściwą dla normalnej, zdrowej skóry poprzez uruchomienie nowych akwaporynowych kanałów nawilżenia. Zwiększa produkcję filagryny, która odpowiada za poziom NMF (naturalne czynniki nawilżające) i barierowych składników lipidowych.

 

KWAS MLEKOWY naturalny składnik nawilżający. Jest jednym z podstawowych składników NMF. Obniżając TEWL i odparowanie wody z naskórka, wiąże wodę w naskórku i przywraca szczelność bariery.  Uruchamia mechanizmy odnowy i regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych. Oczyszcza skórę, zmiękcza, wyrównuje koloryt, poprawia elastyczność i jędrność; zapewnia doskonałe nawilżenie także głębszych warstw skóry.

ESTER KWASU MLEKOWEGO doskonały delikatny aktywny emolient, lekko natłuszczający, o właściwościach przeciwpodrażnieniowych, nawilżających, buforujących i stabilizujących efektywność keratolityczną.

 

LACTIN bogaty w substancje odtwarzające budowę NMF. Zawiera sól sodową kwasu mlekowego i kwasu PCA oraz glicynę, mocznik i niacynamid. Poprawia zdolność warstwy rogowej skóry do absorpcji składników nawilżających, uzupełnia niedobory NMF, które są łatwo “wymywalne” podczas zmywania skóry środkami myjącymi.

 

MOCZNIK podstawowy składnik NMF, naturalny czynnik nawilżający i zmiękczający, zwiększający zdolność zatrzymywania wody w skórze.

 

HYDRO-FACTOR pozyskiwany z nasion owoców rośliny Caesalpinia spinosa rosnącej w suchym klimacie andyjskim.  Uwalnia stopniowo  substancje nawilżające, w celu regulowania końcowym efektem nawilżania (natychmiastowe i długotrwałe).

Preparaty LA AQUA zawierają także: HYDROLIZOWANY JEDWAB I ELASTYNĘ, EKSTRAKT Z LUKRECJI stymulujący syntezę kwasu hialuronowego, wygładzające EMOLIENTY, nawilżający OLEJ Z RÓŻY, łagodzącą ALANTOINĘ i witaminę E.

Leave A Reply

Your email address will not be published.