W świecie urody, mody i showbiznesu...

Słoneczna ochrona DaX Sun w nowej odsłonie

0 73

Marka DAX SUN od lat towarzyszy Polakom podczas wakacji, weekendowych wypadów oraz letnich aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki wysoko wyspecjalizowanym produktom mamy gwarancję zdrowej opalenizny, bez poparzeń, podrażnień i posłonecznych plam. W tym sezonie Dax Sun wraca z odświeżoną szatą graficzną i jeszcze lepszymi formułami!

Latem ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym nie powinna być wyjątkiem,
ale codziennością. Promienie UV dosięgają nas każdego dnia, a nie tylko podczas urlopu. Dlatego odsłaniając więcej ciała, warto się zaopatrzyć w dobry preparat z SPF o odpowiedniej mocy. Jeśli masz bladą lub jasną karnację, zacznij od SPF 50. Jeśli Twoja karnacja jest brzoskwiniowa, sięgnij po krem, olejek lub spray z SPF 30. Mając ciemną karnację możesz zabezpieczyć skórę SPF 20. A jak prawidłowo używać produktów z SPF? Obalamy mity!

Wysoki filtr nie oznacza, że można przebywać na słońcu dłużej – PRAWDA

Nawet produkty z wysokim SPF nie są w stanie całkowicie zablokować promieniowania UV. Nadal należy stosować zalecane środki ostrożności, takie jak unikanie ekspozycji na słońce w godzinach największego nasłonecznienia i regularne stosowanie preparatu z filtrem (co 2 godziny).

Wyższy SPF oznacza dłuższą ochronę – FAŁSZ

Wyższy filtr SPF nie oznacza, że można dłużej przebywać na słońcu bez ponownego smarowania. Warto regularnie nakładać krem z filtrem – nawet przy wysokim SPF – najlepiej co 2 godziny i po każdej kąpieli.

Wystarczy raz dziennie posmarować się kremem z filtrem, za to bardzo dokładnie – FAŁSZ

Aplikację kremu z filtrem SPF trzeba ponawiać regularnie, zwłaszcza, kiedy się pocisz lub przecierasz ciało ręcznikiem lub innym materiałem. Jednorazowe nałożenie nie zapewnia skórze całodziennego bezpieczeństwa.

Osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych – PRAWDA

Ale choć takie mają naturalną ochronę przed promieniowaniem UV, nadal mogą doświadczać uszkodzeń skóry i ryzyka raka skóry. Dlatego ważne jest, aby wszyscy, bez względu na karnację, stosowali kremy z filtrem SPF.

Nie ma potrzeby stosowania kremu z filtrem w pochmurne dni – FAŁSZ

Promieniowanie UV może przenikać przez chmury, dlatego nawet w pochmurne dni skóra może być narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem SPF niezależnie od pogody, aby chronić skórę przed uszkodzeniami.

Krem wodoodporny pozostaje na skórze nawet po długiej kąpieli – FAŁSZ

Kremy wodoodporne są tak opracowane, aby lepiej utrzymać się na skórze w warunkach kontaktu z wodą, ale nie są one całkowicie niewrażliwe na jej działanie. Choć mogą być trwalsze niż zwykłe kremy do opalania, to ich skuteczność może się zmniejszyć po dłuższym kontakcie z wodą, szczególnie w przypadku kąpieli w morzu, gdzie dodatkowo działa sól morska i inne czynniki.

Wszystkie PRODUKTY DAX SUN do opalania zawierają najwyższej jakości fotostabilny system filtrów UVA/UVB ? skuteczną ochronę przed oparzeniem słonecznym, zmniejszenie ryzyka wystąpienia alergii słonecznych oraz długoterminowych uszkodzeń na poziomie skóry właściwej. Wszystkie produkty DAX SUN zostały przebadane pod kontrolą dermatologiczną

UWAGA: Nadmierne przebywanie na słońcu może być zagrożeniem dla zdrowia. Unikaj słońca szczególnie w godz. 11.00-15.00, nawet gdy używasz preparatów ochronnych. Pamiętaj, że żaden preparat z filtrami UV nie zapewnia 100% ochrony.

Leave A Reply

Your email address will not be published.