Zadbaj o cerę na nartach

0

Zima to idealny moment na krótki wypoczynek w górach i śnieżne szaleństwo na stoku. Jednak czy wiesz, jaki to może mieć wpływ na Twoją cerę?

Zimą skóra narażona jest na szkodliwe czynniki takie jak mróz, chłodny wiatr oraz śnieg. Dlatego zanim wyjedziesz w góry i wybierzesz się na stok, upewnij się, że możesz zapewnić swojej cerze najlepszą pielęgnację.

photo-of-two-women-skiing-2405062

Podstawową funkcją kosmetyków przeznaczonych do stosowania zimą jest ochrona skóry, jej intensywne odżywienie. Świetnie sprawdzą się produkty o bogatszej konsystencji oraz wspierające naturalną barierę ochronną. Dobroczynnymi składnikami będą wszelkie oleje roślinne oraz substancje działające łagodząco. Na ośnieżonych stokach Twoja skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, dlatego Twoje kosmetyki powinny zawierać także filtry przeciwsłoneczne, minimum faktor SPF 15. To niezwykle ważne, aby skutecznie chronić skórę!

Działanie naturalnego płaszcza lipidowego skóry słabnie już przy 10 stopniach Celsjusza, a skóra w konsekwencji może stać się zaczerwieniona, przesuszona i szorstka, dodatkowo może również piec, szczypać lub swędzieć, w ekstremalnych przypadkach nawet pękać. Dlatego oprócz kremów zabierz ze sobą delikatne preparaty do mycia i demakijażu, o delikatnych, kojących formułach, na wypadek gdyby Twoja skóra wskutek zimowego szaleństwa stała się mocno podrażniona. Dzięki niej spacer po zaśnieżonych górach nie będzie straszny, gdyż w każdej chwili można sięgnąć po gorący napój.

Leave A Reply

Your email address will not be published.