O podręcznej apteczce podróżnej

0

Wakacje to czas wyjazdów, które wiążą się nie tylko z planowaniem trasy czy wyboru hoteli, ale także z pakowaniem walizek. Warto wówczas pomyśleć o zabezpieczeniu się przed ewentualną chorobą.

 

Niezależnie od długości wyjazdu, wcześniej musimy zadbać o to, by mieć pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy. Zabranie leków jest tak samo ważne, jak przejście wszystkich niezbędnych szczepień przed wyjazdem do tropikalnych krajów. Oczywiście wiele rzeczy można bez problemu kupić na miejscu, ale gdy ma to być coś sprawdzonego, jak na przykład leki, lepiej nie liczyć na to, że w każdym miejscu dostaniemy je od ręki.

Podręczna apteczka

Jeśli przyjmujemy leki regularnie, najlepiej zaopatrzyć się w pojemniczek z podziałem na dni tygodnia, w którym przygotujemy dawki na cały wyjazd. Dzięki temu żadne opakowanie nie zawieruszy nam się wśród bagaży i nie będzie zajmowało dodatkowej przestrzeni. Pakując się na wyjazd, należy również pamiętać o ewentualnych chorobach, które mogą nam się trafić na miejscu. Powinniśmy zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, które zwalczają gorączkę oraz leki na biegunkę. Jeśli jedziemy z dziećmi, pamiętajmy o odpowiednim środku na gorączkę.

apteczka

W trasie

Gdy wybieramy się w dłuższą podróż samochodem, warto zaopatrzyć się w suplementy diety wspierające nas podczas siedzenia za kółkiem. Bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów, aby uniknąć odwodnienia. Nie powinniśmy przesadzać z ilością kawy i energetyków. Ponadto, wielogodzinne unieruchomienie źle wpływa na samopoczucie, dlatego kierowcy powinni przestrzegać kilku kluczowych zasad.

Podczas postoju zawsze warto znaleźć czas na ćwiczenia rozciągające lub krótki spacer. Wskazane jest także zwracanie uwagi na regularne posiłki i unikanie żywności typu fast food. Nowością na rynku jest suplement diety S8, który z uwagi na skład działa również pobudzająco. Zawiera m.in. kofeinę oraz witaminy B6 i B12, które ułatwiają koncentrację i zmniejszają uczucie przemęczenia. Zawiera także ekstrakty z jeżówki i imbiru, które poprawiają krążenie krwi w organizmie i wykazują działanie antyagregacyjne płytek krwi. W suplemencie zastosowano ekstrakty antykoagulantów roślinnych, które działają przeciwzakrzepowo.

Ekstrakty antykoagulantów roślinnych mają w założeniu poprawić krążenie u osób przebywających przez długi czas w pozycji siedzącej, głównie kierowców. Wspomagają także zmniejszenie ryzyka zachorowania na zakrzepicę. – mówi Janusz Rokicki, Prezes Zarządu grupy Grupy S8 Sp. z o.o., producenta suplementu diety dla kierowców.

O czym warto pamiętać?

Podczas podróży należy zadbać o odpowiednią higienę: często myć ręce, zwłaszcza przez posiłkiem i po wizycie w toalecie. Ponieważ nie zawsze mamy dostęp do łazienki, warto zaopatrzyć się w płyny i chusteczki antybakteryjne. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować, jeśli chodzi o wodę, po którą sięgamy. Powinna to być wyłącznie woda butelkowana.

Wyjazd często wiąże się z dużymi przygotowaniami. Zabierając ze sobą podstawowe rzeczy, będziemy przygotowani przynajmniej na część niespodzianek, jakie mogą nas spotkać. Taka gotowość zapewnia komfort w czasie podróży i odpoczynku na miejscu, ograniczając niepotrzebny stres.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.