Pijmy aloes na zdrowie

0

Każdy z nas chce się czuć dobrze w swoim ciele, dlatego uprawiamy sporty. Stanowią one dla nas odprężenie po całym dniu pracy, często spędzonym za biurkiem. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie dobrej sprawności fizycznej.

 

Niezależnie od dyscypliny, którą uprawiamy, nasz organizm potrzebuje wsparcia w postaci odpowiednich minerałów i witamin. Jeżeli lubisz biegać, grać w siatkówkę lub spokojnie rozciągać mięśnie, pamiętaj, że potrzebujesz dużo płynów, np. w postaci żeli aloesowych lub wody.

EU0B4025_DrinkingGel_Honey_fako

Aloes ma tę moc!

Aloes to roślina pełna wartości odżywczych. Jego miąższ zawiera 4% suchej masy, w której stwierdzono (oprócz podstawowych składników pokarmowych) około 270 substancji biologicznie aktywnych (wtórnych metabolitów roślin)1Dzięki aloesowi możemy odzyskać energię, poczuć się bardziej komfortowo w swojej skórze i zregenerować organizm.

Z pomocą przychodzą tutaj produkty, które w swoim składzie zawierają żel Aloe Vera. Jednym z nich jest Aloe Vera Drinking Gel Traditional Honey, czyli połączenie wysokiej zawartości czystego żelu Aloe Vera (aż 90%) z miodem (9%).

Pij na zdrowie!

Żel Aloe Vera Traditional Honey powinniśmy spożywać trzy razy dziennie po 30 ml. Aby napój był jeszcze smaczniejszy, możemy przyrządzić lemoniadę.

Składniki:

  • 50 ml herbaty z czystka,
  • 6 – 10 truskawek,
  • 50 ml żelu Aloe Vera Traditional Honey,
  • łyżeczka soku z cytryny,
  • pokruszony lód

Wszystkie składniki blendujemy. Wstawiamy lemoniadę na ok. 1 godz. do lodówki. Przelewamy schłodzony napój do szklanek i dekorujemy plastrami cytryny.

80404_Herbata z czystka

Czystek, cudowna roślina!

Cistus incanus, czyli po prostu czystek jest rośliną krzewiastą rosnącą w bogatych w magnez glebach na południu Europy. Do produkcji naszej herbaty używamy wyłącznie najwyższej jakości, obfitych w składniki liści czystka. Herbatka z czystka składa się, aż w 95% z jego liści, a pozostałe 5% to orzeźwiające liście mięty. Najlepiej stosować ją w okresie jesienno-zimowym, gdy nasz układ odpornościowy wystawiony jest na ciężką próbę związaną z różnego rodzaju przeziębieniami i infekcjami. Jedną czubatą łyżeczkę zalewamy w filiżance wrzącą wodą i parzymy pod przykryciem przez 8-10 minut. Następnie odsączamy.

Nasza rada:

Do herbaty możesz dodać miodu, soku z malin lub dzikiej róży. Wszystko zależy od wyobraźni i smaków, które lubisz.

Informacje o produktach:

  • Herbata Cistus Incanus 250 g, 69,90 zł
  • Aloe Vera Drinking Gel Traditional Honey 1000 ml, 119 zł


1 Opinia na temat aloesu w opracowaniu prof. dr hab. inż. Ewy Cieślik

Leave A Reply

Your email address will not be published.