Dezodorant o 24-godzinnym działaniu od AVENE

0

Pocenie się to naturalny mechanizm termoregulacji. W ten sposób usuwane są produkty przemiany materii, a organizm chroni się przed przegrzaniem. Pod wpływem stresu lub ze względu na naszą dietę wydzielany zapach może jednak być nieprzyjemny. W takich sytuacjach rozwiązaniem są dezodoranty. Pomagają nam ukryć, zmniejszyć lub wyeliminować pot, ale jednocześnie nie zatrzymują fizjologicznego mechanizmu jego wydzielania.

 

Antyperspiranty, dzięki soli aluminium (toksyczne związki glinu) blokują naturalny proces pocenia się poprzez zatykanie gruczołów potowych. Tym samym odpowiadają za długotrwałą skuteczność, która trwa nawet 48 godzin. Mogą podrażnić i poparzyć skórę wrażliwą, która wówczas jest pozbawiona ochrony, a absorpcja szkodliwych związków jest większa.

Osoby szukające produktów o wysokiej tolerancji wybierają dezodoranty, ponieważ nie ingerują one w procesy fizjologiczne i są bezpieczne. Neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz absorbują nadmiar wydzielanego potu. Nie posiadają soli aluminium, alkoholu, więc są bezpieczne do stosowania nawet po goleniu i depilacji.

EAU THERMALE AVENE opracowało formułę, która zapewnia ochronę na 24 godziny. Wszystko dzięki kombinacji 3 aktywnych składników:

  1. Składniki przeciwbakteryjne, które niszczą bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach: kwas alfa-hydroksydekanowy (składnik antybakteryjny, który działa od razu i nowy) Deolite Spherulites. To wielowarstwowa struktura płytkowa, która stopniowo uwalnia środek przeciwbakteryjny. Działa natychmiastowo i długotrwale na nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu zapewnia ochronę przez cały dzień.
  2. Skrobia ryżowa ma na celu ograniczenie odczuwania wilgoci; charakteryzuje się właściwościami absorpcyjnymi.
  3. Łagodzący oleo-kompleks przynosi nawilżające i zmiękczające działanie.

EAU THERMALE AVENE-BODY-Deo_50 ml-321804

DEZODORANT 24h ROLL-ON

Pojemność: 50 ml, rekomendowana cena: 33 zł

Nowa forma roll-on jest wygodniejsza w aplikacji. Kosmetyk nie zawiera soli aluminium, alkoholu. Zapewnia wysoką tolerancję oraz jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, szczególnie wrażliwej, np. po goleniu i depilacji. Nie zostawia śladów na ubraniach.

Body Dezodorant 24H ma delikatny zapach bawełny, który zapewnia długotrwałą świeżość. Jego górne nuty zapachowe stanowią bergamotka i frezja. Środkowe akordy to: heliotrop, magnolia, kwiat bawełny, natomiast w dolnych nutach wyczuwalna jest: wanilia, bursztyn i białe piżmo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.