Ciesz się słońcem z DAX SUN

0

Słońce skutecznie poprawia nastrój, dodaje energii oraz wspomaga syntezę witaminy D. Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu bez wystarczającej ochrony może mieć negatywne konsekwencje dla organizmu, zwłaszcza dla skóry. Niezbędna jest więc odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna.

 

Promienie słoneczne chociaż wprawiają nas w świetny nastrój i wpływają korzystnie na nasz organizm, to w wyniku nadmiernej ekspozycji na ich oddziaływanie mogą spowodować przedwczesne starzenie się skóry, a nawet zmiany chorobowe. Skóra posiada naturalny filtr ochronny przed słońcem w postaci melaniny, ale jest to zabezpieczenie niewystarczające. Dlatego też tak ważna jest jej pielęgnacja i ochrona kosmetykami do opalania z filtrami przeciwsłonecznymi.

DAXSUN_Nowości _72dpi

W tym roku wśród nowości marki DAX SUN znajdziemy m.in. produkty, które nawiązują do dwóch globalnych trendów: active beauty oraz nature. Produkty w linii ACTIVE+ są przeznaczone dla osób aktywnych na świeżym powietrzu. Posiadają też funkcję ochrony tatuaży. Dla osób ceniących sobie naturalne składniki proponujemy produkty hipoalergiczne z botanicznym mleczkiem. Produkty szczególnie polecane są dla osób z wrażliwą i naczynkową cerą. Formuła produktów zawiera filtry cząsteczkowe, które zapewniają szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA/UVB. Chronią też skórę przed uszkodzeniami generowanymi przez promienie podczerwone IR oraz promieniowanie HEV, emitowane przez różne ekrany.

DAXSUN_Bestsellers_72dpi

Promieniowania, które docierają do powierzchni Ziemi to: UVA i UVB, promieniowanie widoczne i podczerwone. Prawie 85% promieniowania UVB zatrzymuje ludzki naskórek. Niewielki odsetek dociera do skóry wrażliwej. UVB stymuluje aktywność melaniny (pigmentu skóry), odpowiada za powstawanie opalenizny i oparzeń słonecznych oraz przedwczesne starzenie się skóry. Najpoważniejszym skutkiem tego promieniowania są zmiany rakotwórcze.

Preparaty są wodoodporne i zawierają fotostabilne filtry UVA/UVB Balance oraz składniki pielęgnujące i łagodzące negatywny wpływ słońca. W preparatach DAX SUN wartość współczynnika PPD, który informuje o ochronie przed UVA, stanowi jedną trzecią wartości współczynnika SPF. Preparaty zostały przebadane dermatologicznie. Produkty dla dzieci zostały dodatkowo przetestowane klinicznie przez pediatrów z Instytutu Matki i Dziecka. Produkty DAX SUN są zgodne z zaleceniami Komisji Wspólnot Europejskich w sprawie skuteczności produktów ochrony przeciwsłonecznej.

Leave A Reply

Your email address will not be published.