O kobietach bez cukru, konserwantów i sztucznych barwników!

0

Nowa książka Ilony Adamskiej już w sprzedaży! BeautyShow.pl patronem medialnym książki KOBIETY a KOBIETACH 🙂

OKladka-KOK3

„Słaba płeć”, „femme fatale”, „supermenka”, „solidarność jajników”, „baba za kierownicą”… Nasz język ojczysty to prawdziwe bogactwo zwrotów, oryginalnych lub zapożyczonych, które próbują oddać złożoną osobowość kobiety. Chętnie sięgamy po nie, bo pozwalają szybko i bez zbędnego krasomówstwa odzwierciedlić nasz stosunek emocjonalny.

Nikogo nie powinno to dziwić, wszak po pierwsze: w każdym z nas tkwi zamiłowanie do upraszczania komunikacji przez generalizowanie i uogólnianie, a po drugie: kobiety od zarania dziejów budziły wiele emocji, których paletę barw nieczęsto wypełnia róż we wszelkich możliwych odcieniach…

Jeśli jednak z większą uwagą przyjrzymy się nacechowaniu emocjonalnemu sformułowań wypowiadanych przez kobiety, których adresatkami są inne panie, odkryjemy, że ich oddźwięk nie zawsze jest pozytywny. Co więcej: coraz częściej i boleśniej przekonujemy się, że to właśnie panie są „mistrzyniami” w robieniu tzw. czarnego PR-u przedstawicielkom własnej płci!

To zjawisko dotknęło także autorkę, dzięki czemu odebrała od życia trudną, ale ważną lekcję. Mając zatem świadomość jak bardzo zróżnicowany, wieloraki i nieodgadniony jest wizerunek współczesnej kobiety, zaprosiła ona do pracy nad książką niespełna 100 wybitnych osób – kobiet i mężczyzn, gwiazdy estrady oraz dużego i małego ekranu, przedstawicieli świata biznesu i środowisk artystycznych, socjologów i seksuologów.

Efekty pracy tego znakomitego grona oraz owoce wywiadów, które przeprowadziła m.in. z Joanną Brodzik, Pauliną Młynarską, Beatą Pawlikowską, Anną Korcz, Katarzyną Miller czy prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem zostały zgromadzone w książce, „Kobiety o kobietach czyli cała prawda o płci pięknej”, której huczna premiera odbyła się 28 marca w warszawskim klubie LOFT44.

Portret kobiet, który wyłania się po lekturze tej publikacji jest wyjątkowo złożony, wielobarwny, nieprzesłodzony, w każdym calu wiarygodny, odzwierciedlający nie tylko bogactwo kobiecej duszy, ale też wyzwania, jakie przed nami, kobietami stawia współczesność.

Jesteśmy przekonani, że do lektury książki „Kobiety o kobietach czyli cała prawda o płci z pięknej” będziecie wracać nie raz, traktując ją jako spotkanie z prawdziwą przyjaciółką, z którą nie tylko można umówić się na beztroski wypad na zakupy, ale też szczerze porozmawiać, a nawet wysłuchać na swój temat paru cierpkich, ale zawsze szczerych słów.

Książka do nabycia na www.multistore24.pl

_DSC9055

Leave A Reply

Your email address will not be published.