„Znowu klocki, Mamo?!”, czyli co kupić nastolatkowi na Dzień Dziecka

0

W życiu każdego dziecka nadchodzi taki dzień, kiedy nie jest już do końca dzieckiem i zyskuje wyjątkowy status „nastolatka”. Wraz z tą nieuniknioną przemianą rodzice, dziadkowie i cała reszta rodziny zyskuje pęczek nowych zagadnień do rozważania i problemów do rozwiązania. Na początku zmiany są bardzo subtelne, jednak potem nadchodzą wyjątkowe daty: urodziny, imieniny, Mikołajki oraz… Dzień Dziecka, który zbliża się właśnie wielkimi krokami. Nastolatki w przeciwieństwie do dzieci nie zadowolą się samochodzikiem Hot Wheels, ani klockami Lego. Współczesna młodzież pragnie podążać za nowościami i technologią. W ich oczach, wszystko, co ma podłączenie z internetem jest prawdopodobnie dziesięć razy lepsze od nowej serii kart z piłkarzami. Ale zaraz, zaraz? przecież nie chcemy, żeby dzieci siedziały cały dzień przed komputerem czy grały na konsoli. Mamy dla Was kilka propozycji, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybredną młodzież i jednocześnie nie zachęcały jej do ciągłego siedzenia w domu.

Każdy nastolatek potrzebuje czasu na chwilę izolacji. Wyciszenie się i posłuchanie ulubionego zespołu. Muzyka pozwala nam na uwolnienie emocji, które szczególnie w okresie dorastania są wręcz nie do opanowania. Dlatego właśnie słuchawki mogą być prezentem w dziesiątkę. Każdy nastolatek doceni możliwość słuchania swoich ulubionych muzyków w odpowiedniej jakości. Jako przykład możemy podać słuchawki Plantronics BackBeat GO 600, które mają nowoczesny design i zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku.

BackBeatGO_600_Grey_Hero

Muzyka stanowi dużą część życia większości młodych ludzi. Nastolatki chcą nie tylko sami słuchać muzyki, ale też się nią dzielić. Wychodząc ze znajomymi zabierają telefony i często puszczają z nich ulubione utwory. Jednak głośnik telefonu nie pozwala cieszyć się wysoką jakością dźwięku i na dodatek przyspiesza zużycie baterii. By ułatwić życie naszym dorastającym dzieciom możemy kupić im głośnik przenośny, który łączy się m.in z telefonami, jak np. głośniki od marki DGM. W ten sposób sprawimy im przyjemność i pokażemy, że rozumiemy ich potrzeby.

Głośnik_DGM BA-10

Głośniki_DGM BA-05

Kto ma w domu aktywnego nastolatka, ten wie jak trudno jest go czasem „złapać”. Dzwonimy, piszemy SMS?y a on nie daje znaku życia, ponieważ właśnie ściga się z kolegami albo wchodzi na kolejne drzewo. My się denerwujemy, a on myśli tylko o tym ile pompek jest w stanie zrobić, gdzie więc jest telefon? Leży na dnie plecaka, który został rzucony pod najbliższe drzewo. Jednak istnieje rozwiązanie, które zadowoli obie strony – opaska sportowa. Brzmi niewyobrażalnie? Teraz możemy kupić opaski sportowe wyposażone w Bluetooth, przez który łączą się ze smartphone’em i wyświetlają powiadomienia o nieodebranych połączeniach. Niektóre opaski, jak opaski FITGo, posiadają również możliwość wyświetlania powiadomień z mediów społecznościowych. Jednak podstawowe funkcje takich opasek to np. liczenie kroków i spalonych kalorii, pomiar tętna oraz monitoring snu.

opaska_FITGo

Dla tych, którzy są w stanie przeznaczyć na prezent od 500-1000 zł, rozwiązaniem będzie zakup deski elektrycznej lub ostatnio coraz bardziej popularnej hulajnogi elektrycznej, np. od DGM.

hulajnoga_DGM ES-13

Dobrym prezentem jest zawsze karta podarunkowa do ulubionego sklepu naszego nastolatka. Często młodzież sama nie wie, co chciałaby dostać, więc skąd my mamy wiedzieć? Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby pokazać im, że nam zależy, i że choć nie wiemy o nich wszystkiego to staramy się za nimi nadążyć.

Leave A Reply

Your email address will not be published.