Mincer Pharma – obalamy mity o stosowaniu witaminy C latem!

0

Powszechnie wiadomo, że witamina C ma szereg dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia i urody. Na stałe zagościła jako składnik kosmetyków do twarzy i ciała. Jej szerokie spektrum działania sprawiło, że zyskała ona miano niekwestionowanej  królowej w pielęgnacji skóry.

Seria VITA C INFUSION oparta jest na trzech  źródłach witaminy C rokitniku i camu-camu, których owoce są bogate w naturalną witaminę C oraz na  innowacyjnej witaminie C TETRA opracowanej przez naukowców.

Narosłe wokół witaminy C mity, dotyczące jej negatywnego oddziaływania na skórę w trakcie lata, miały swoje źródło we właściwościach kwasu askorbinowego jego małej stabilności i konieczności dodawania substancji przeciwdziałających jego rozkładowi, które mogły wywołać podrażnienia lub doprowadzić do powstania przebarwień. W świetle wykorzystania najnowszych technologii, pora jednak na zweryfikowanie tych opinii i zastąpienie ich sprawdzonymi faktami o stosowaniu witaminy C latem.

MIT NR 1 – Nie należy stosować kosmetyków z witaminą C w okresie letnim.

FAKTY: Gama VITA C INFUSION bazuje na wszechstronnym działaniu wysoko stężonej, naturalnej witaminy C, która działa antyoksydacyjnie, jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesu syntezy kolagenu – który zapewnia skórze sprężystość – oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Otrzymywana biotechnologicznie, innowacyjna forma witaminy C – witamina C TETRA charakteryzuje się wysoką stabilnością, odpornością na oksydację, działania słońca i temperatury. W przeciwieństwie do zwykłego kwasu askorbinowego – nie złuszcza ani nie podrażnia skóry, dlatego kosmetyki z tą postacią witaminy C mogą stosować również z okresie letnim  nawet osoby o wrażliwych typach skóry.

MIT nr 2 : Witamina C indukuje powstawanie przebarwień pod wpływem promieni UV.

FAKTY: Powszechnie wiadomo, że witamina C pomaga rozświetlać skórę i rozjaśniać przebarwienia. Ale wiele osób unika zabiegów i kosmetyków, zawierających wyższe stężenia tej witaminy, w obawie przed tym, że – choć z jednej strony witamina C rozjaśni skórę, to z drugiej – podrażni ją, pozbawi ochronnego płaszcza i w efekcie przebarwienia mogą pojawić się na nowo. Witamina C TETRA łączy w sobie skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Nie powoduje zaczerwienienia, wysuszenia, czy podrażnienia skóry, chroniąc ją jednocześnie przed przedwczesnym starzeniem oraz przebarwieniami, nierównym kolorytem cery i niedoskonałościami.

Istniejące na skórze przebarwienia nie są wynikiem stosowania preparatów z witaminą C, lecz powstają na  skutek oddziaływania promieniowania słonecznego. Nadmierna ekspozycja na światło UV przyczynia się do powstania nieestetycznie wyglądających plamek. Aby nie dopuścić do ich pojawienia się, konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremów z wysokim filtrem SPF, nie tylko latem, lecz także w ciągu pozostałych miesięcy w roku.

Zniwelowanie powstałych już przebarwień jest możliwe dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z witaminą C, które wyrównają koloryt skóry, a także zapobiegną powstawaniu kolejnych zmian.

W skład gamy Vita C INFUSION wchodzą:

  • Intensywnie nawilżający krem na dzień N°601 – cena : 44,99 zł/ 50ml
  • Przeciwzmarszczkowy krem na dzień i na noc N°602 – cena 44,99 zł / 50ml
  • Rozświetlający krem pod oczy N°604 – cena 44,99 zł / 15ml
  • Przeciwstarzeniowe serum olejkowe N°606 – cena 64,99 zł / 15ml
  • Nawilżająca mikrodermabrazja N°612- cena 29,99 zł / 75ml

MINCER_Vitamin-C_Nr-601_kompo_PL _beautyshow

MINCER_Vitamin-C_Nr-602_kompo_PL _beautyshow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MINCER_Vitamin-C_Nr-606_kompo_PL_beautyshow

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.