Antyoksydanty latem – ochrona i pielęgnacja

0 1

Skóra w okresie letnim potrzebuje szczególnej ochrony. Zwiększone promieniowanie słoneczne i wakacyjne zaniedbania w pielęgnacji mogą spowodować, że cera stanie się wysuszona, podrażniona i naznaczona przebarwieniami. Dlatego niezwykle ważne jest zapobieganie oraz stosowanie kosmetyków bogatych w antyoksydanty.

Sekret młodej skóry na dłużej? Unikanie słońca. Niestety, nie jest to do końca możliwe – przez cały rok, szczególnie latem, skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UV. Dlatego koniecznie trzeba pamiętać o pielęgnacji, która uchroni skórę przed fotostarzeniem.

Wolne rodniki i antyoksydanty

Zarówno wolne rodniki, jak i antyoksydanty naturalnie występują w ludzkim organizmie i powinny pozostawać ze sobą w równowadze. Nadmiar tych pierwszych oraz osłabiona ochrona przeciwwolnorodnikowa są dla nas niekorzystne: wolne rodniki przyspieszają proces starzenia się skóry i utratę jej jędrności, niszcząc włókna kolagenowe i atakując DNA. Ilość wolnych rodników zwiększa się wraz z wiekiem i coraz trudniej radzimy sobie z ich atakami: ich liczba rośnie, a nasza zdolność ich neutralizacji maleje. Ponadto źródłem wolnych rodników są także czynniki zewnętrzne – zanieczyszczenia powietrza, a latem przede wszystkim promieniowanie UV. To właśnie główna przyczyna fotostarzenia skóry powodującego wiotczenie, powstawanie zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych porów i zaskórników.

Aby zwalczyć działanie wolnych rodników, należy dostarczyć skórze antyoksydantów, które je neutralizują i zwalczają szkodliwe skutki ich wpływu: rozjaśniają przebarwienia, ujędrniają tkankę skórną i naprawiają uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza latem warto szukać produktów, które w swoim składzie mają silne przeciwutleniacze, takie jak: witaminy C iE, koenzym Q10, ergotioneina, pterostylben czy ekstrakt z zielonej herbaty.

Repaskin Fotoprotector SPF50Jakie kosmetyki szczególnie przydadzą się w okresie największego nasłonecznienia?

Filtry zabezpieczą nie tylko przed słońcem

Krem chroniący przed słońcem to obowiązkowe wyposażenie kosmetyczki latem. Są jednak produkty, które dzięki zawartości silnych antyoksydantów chronią nie tylko przed szkodliwym działaniem słońca, ale też walczą z wolnymi rodnikami, powstającymi pod jego wpływem. Linia Repaskin Sesdermy zawiera filtry fizyczne oraz chemiczne,które zapobiegają rumieniowi i poparzeniom słonecznym oraz zmniejszają ryzyko poważniejszych schorzeń skóry.

Kremy zawierają też system antyoksydantów, czyli ekstraktu z zielonej herbaty i ostropestu plamistego o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym, ergotioneiny, która chroni mitochondrium, i pterostylbenu, silnego przeciwutleniacza. Razem zapobiegają formowaniu się wolnych rodników, wzmacniają system obronny skóry. Dodatkowo, dzięki kompleksowi enzymatycznemu z fotoliazy, endonucleazy i oxoguaniny, aminokwasów oraz cynku, naprawiają uszkodzenia struktur łańcucha DNA.

Repaskin Defense MgiełkaMgiełka orzeźwi i ochroni

W upalne dni mgiełka w sprayu przyda się nie tylko do orzeźwienia skóry, ale także do jej ochrony – pod warunkiem, że będzie bogata w przeciwutleniacze. Repaskin Defense to preparat przeznaczony do stosowania przed i po ekspozycji na słońce, w celu redukcji wolnych rodników powstałych na skutek oddziaływania promieniowania UV. Zawiera bogaty kompleks antyoksydacyjny, w skład którego wchodzi ergotioneina, pterostylben, resweratrol, witamina E i koenzym Q10. Zapobiega skutkom fotostarzenia, takim jak zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności skóry czy jej nadmierne przesuszenie. Warto stosować go nie tylko bezpośrednio przed opalaniem, ale w okresie letnim na stałe włączyć ją do codziennej pielęgnacji.

Dobry krem zapewni kompleksową pielęgnację

W okresie wakacyjnym skóra jest narażona nie tylko na działanie słońca, ale też na Factor G Renew Krem na szyję i owal twarzy (50 ml) 18850 złzaniedbania pielęgnacyjne – w czasie urlopowego rozleniwienia czasem zapominamy o pielęgnacyjnych rytuałach, ograniczając je do minimum. Dlatego wraz z rosnącą temperaturą za oknem dobrze jest zaopatrzyć się w krem, który zapewni jednocześnie nawilżenie, ujędrnienie i ochronę antyoksydacyjną.

Zawarty w Factor G Renew kompleks zapobiega powstawaniu wolnych rodników i spowalnia niszczenie włókien kolagenu i elastyny. Komórki DNA są chronione przez uszkodzeniami przez ergotioneinę,pterostilben, kwercetynę i witaminę E.

Witamina C rozjaśni przebarwienia

Plamy pigmentacyjne to jedna z najczęstszych pamiątek po opalaniu. Nie jest łatwo się ich pozbyć – większe przebarwienia usuną jedynie specjalistyczne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, ale na drobniejsze plamki skutecznie zadziałają kremy z witaminą C, niezwykle silnym antyoksydantem, który hamuje produkcję melaniny i wyrównuje koloryt skóry. Kosmetyki zawierające ten składnik warto stosować razem z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem – razem będą stanowić dobre zabezpieczenie przed niechcianymi przebarwieniami. Dodatkowo witamina C poprawia jędrność, napięcie i nawilżenie skóry, sprawdza się też przy cerze zmęczonej i poszarzałej.

Leave A Reply

Your email address will not be published.